Lęk przed mówieniem, czytaniem

napisał/a: zagubiona18 2011-01-04 22:06
Witam!
mam poważny problem: jestem osobą zamknięta w sobie ostatnio nic mnie nei cieszy ciągle przed szkołą boli mnie brzuch ze strachu potrafie wymiotować nie chcodzić do szkoły, zaczęłam pic alkohol a mianowicie mój problem jest następujący:
bardzo boję się czytania w klasie na głos. kiedy powiedziłam o tym rodzicom wyśmiali mnie na początku potem mama mówi do mnie że musisz zmienić nastawienie do świata etc. nie mogę tego słuchać. mam chłopaka z którym jestem 3 lata i tylko on mnie rozumie nawet chce mnie zabrac do psychologa ale ja wstydze się powiedziec lekarzowi o tym co mnie boli. otóż kiedy mam czytac na głos przy całej klasie nagle odbiera mi głos chce mi sie wymiotować pocą mi sie rece mam chęc rozpłakać sie :(
mam juz nawet myśli samobójcze:( jednak wiem ze nie to jest rozwiązaniem mojego problemu:( chyba poprostu chciałabym porozmawiac z kimś szczerze. mam za niską samoocene. nie potrafie radzić sobie ze stresem wykańczam się juz psychicznie od roku dzień w dzień boli mnie brzuch podczas nocy i dnia.
prosze o jakies rady, o wypowiedzi o co kolwiek
dziekuje:(
napisał/a: k23 2011-01-05 02:26
zagubiona18 napisal(a):jestem osobą zamknięta w sobie ostatnio nic mnie nei cieszy ciągle


wymien porzynajmniej 3 argumenty, dla ktorych to zdanie nie jest prawdziwe

zagubiona18 napisal(a):ze strachu potrafie wymiotować nie chcodzić do szkoły


dokoncz od myslnikow to zdanie: boje sie bo:


zagubiona18 napisal(a):bardzo boję się czytania w klasie na głos


boisz sie gdyz?

zagubiona18 napisal(a):otóż kiedy mam czytac na głos przy całej klasie nagle odbiera mi głos chce mi sie wymiotować pocą mi sie rece mam chęc rozpłakać sie


o czym wtedy myslisz? Samo czytanie w kalsie jest po prostu artykulowaniem słow. Robia tak wszyscy. Twoje mysli jednak, powodowaly, ze powatal tam maly zestaw przekonan na ten temat. Co by musialo sie stac, bys chiala czytac na glos w klasie?

zagubiona18 napisal(a):mam za niską samoocene


podaj 3 argumenty, dla ktorych to zdanie nie jest prawdziwe

zagubiona18 napisal(a):nie potrafie radzić sobie ze stresem


zobacz tego linka:

https://www.youtube.com/watch?v=EVjGKD853-o

praktyka tego cwiczena sprawi, ze bedizesz kontrolowala swoje emocje. Do tego zrobimy cos wiecej. Dokoncz, prosze to zdanie:
stresuje sie gdy? i od myslnikow wymien, a potem dodaj do tego pytanie: to ze sie stresuje oznacza dla mnie ze?