Krwiak na udzie

napisał/a: Mossar 2011-01-01 22:11
Sytuacja wygląda tak, iż 20 grudnia dostałem na zawodach koszykówki bardzo silnie z kolana w udo. Zbagatelizowałem to i przestałem grać, usiadłem sobie na 20 minut, jak wstałem to cały mięsień czworogłowy był twardy jak skała a ja się nie umiałem poruszać. Byłem z tym u lekarza, dowiedziałem się, że to krwiak i wszystko będzie dobrze - smarować Liotonem i krwiak zejdzie.

Teraz jest dużo lepiej, bo krwiak został już znacznie pomniejszony. Mogę zginać nogę do 90 stopni około, dalej jeszcze nie mogę. Ból czuje tylko trochę w źródle bólu, ale mam taki problem, że przez te 12 dni chodziłem nie korzystając z mięśnia (właściwie na kolanie, na wyprostowanej nodze) i mięsień jest teraz bardzo słaby. Muszę się na prawdę mocno skupić, żeby z pozycji siedzącej podnieść prawą nogę, a ustaniu na prawej nodze, kiedy nie jest wyprostowana nie ma mowy. Czy powinienem robić jakichś cwiczeń, żeby powoli mięsień zaczął wracać do swojej dawnej postaci i siły? Bardzo mi na tym zależy, bo przede mną na końcu stycznia/początku lutego ważne turnieje sportowe.
napisał/a: Mossar 2011-01-02 16:52
Dodam jeszcze, że mam opuchliznę przy kolanie, ale to mi się wydaje, że z ciągłego nadwyrężania kolana podczas chodzenia.
napisał/a: ulna 2011-01-02 16:52
Zdecydowanie należałoby wzmocnić mięsień czworogłowy. np prostując nogę w stawie kolanowy z założonymi obciążnikami, bądź wykonując tzw małysze/krzesełko
napisał/a: Mossar 2011-01-02 17:12
Mam to robić już teraz czy poczekać aż krwiak cały mi zejdzie? Bo na razie jak próbuje napinać mięsień przy wyprostowanej nodze, to mogę zrobić tylko taki chwilowy skurcz, dłużej nie utrzymam napięcia mięśnia. Na razie chciałbym tylko, żebym mógł chociaż chodzić na tym mięśniu, a nie kuleć.
napisał/a: ulna 2011-01-02 17:15
Jeśli ból jest tak duży, że nie można utrzymać napięcia, to należałoby to trochę odłożyć na później, a na razie wykonywać same spięcia mięśnia w miarę możliwości.