Krostka, ucho & piercing, bolesne zgrubienia pod skórą.

napisał/a: shenki 2010-11-22 20:27
Witam Państwa serdecznie.

Otóż, chciałam przedstawić swoje dwa (niewielkie?) problemy skórne.

Pierwszy z nich to niewielka krostka na dolnej wardze. Pojawiła się ok. rok temu. Jako człowiek niezbyt cierpliwy próbowałam ściskać, wyciskać, smarowałam ją wieloma maściami i specyfikami, jednak nic nie pomogło - ona nadal tam jest, i nie chcę zniknąć. Jako, ze trenuję pewną sztukę walki, przez zbyt ostry trening warga była rozcięta w tym miejscu. Liczyłam że być może po tym krostka zniknie, jednak niestety nie stało się tak. Nie przeszkadza mi ona zbytnio w życiu codziennym, pytam jedynie ze względów estetycznych. Jak mogę ją usunąć? Dodam, ze moja mama jakiś czas temu na twarzy również znalazła coś podobnego, z tym że było o wiele większe, ropiało, bolało, po pewnym czasie się zagoiło, jednak nadal jest dosyć widoczne. Może być to uwarunkowane genetycznie? z góry dziękuję za odpowiedź.

Moim drugim problemem są uszy, a konkretnie miejsca przekłuć. Wiele lat temu miałam przekłute uszy w płatku, od niedawna wydziela się z nich niezbyt przyjemny zapach. Nie jestem uczulona na żaden metal (przynajmniej do tej pory nie byłam), a sytuacja pojawia się nawet wtedy, kiedy w miejscu przekłucia znajduje się złoto, czy srebro. Jaki może być powód wydzielania się tego zapachu?
Ponadto w lewym uchu również w pobliżu płatka ucha (pomiędzy płatkiem a miejscem w którym znajduje się kość żuchwy, pojawiły się niewielkie dwa zgrubienia, bolą przy ściskaniu. Co to może być, i jak temu zaradzić?
Chciałam jeszcze zapytać o to jak pomóc rankom w chrząstce ucha - przed wakacjami przebiłam w dwóch miejscach górną cześć chrząstki - tzw helix - górna, zewnętrzna część chrząstki (niestety nie mogę dodawać zdjęć ani linków - polecam poszukać w google) - ranki nie ropieją, jedynie bolą przy poruszeniu kolczykiem. W drugim uchu z kolei mam industrial (tzw sztanga - przebicie chrząstki przy głowie, blisko miejsca gdzie opierają się okulary i po przeciwnej stronie ucha), i pierwsze przebicie nie boli, a jedynie ropieje. Jak im pomóc?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.