koronografia serca

napisał/a: qwerty892 2010-11-30 15:53
witam

piszę z pytaniem odnośnie koronografii serca - jakie są Państwa opinie, czy warto robić, czy jest duże ryzyko tego badania u kobiety, 77 lat z rozrusznikiem serca, uchyłkowym zapaleniem jelit, osteoporozą, małą ilością czerwonych ciałek krwi.
babcię przewieziono dziś na izbę przyjęć koło 6 rano z silnym bólem w klatce piersiowej. lekarz powiedział, że to jest zawał.

proszę o odpowiedzi, gdyż jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanem zdrowia babci.
pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-11-30 16:20
U mojego dziadka przeprowadzano koronografię 3 razy. 2 razy załozono stent(y) za trzecim stent CypherTM, firmy Cordis - Johnson & Johnson po mojej interwencji
"Jest to stent pokryty specjalnym polimerem nasyconym substancją o nazwie Sirolimus, lub rapamycyna. Jest to antybiotyk o szczególnych właściwościach blokowania podziałów komórkowych we wczesnym okresie cyklu mitotycznego."*
Ogolnie - dziadek (ponad 75l) podczas zabiegów czuł się dobrze, po także. U niego takie rozwiązanie okazało sie bardzo dobre. Od ostatniej koronografi mineły chyba z 3 lata i jest wszystko ok. Miażdzyca u dziadka objemowała niektóre obszary w przeszło 90%-ach.
Nie znam się na praktyce nie wiem czy Twoja babcia ze swoimi dolegliwościami kwalifikuje się do zabiegu ale pytałeś o opinie. Jesli chodzi o moją rodzinę i "nasz" przypadek jest ona pozytywna.
Mam nadzieję, ze nie namieszałam, pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia Twojej Babci :)

Dziadek też trafił do szpitala w momencie przechodzenia zawału, gdzie tydzien wczesniej, dzien wcześniej i godzinę wczesniej kardiolog w przychodni po badaniu tweirdził, ze wszystko jest w najlepszym porządku.

*Poradnik medyczny
napisał/a: mikolaj90 2010-12-06 22:27
Witam

Mój dziadek miał lekki zawał serca. Trafił do szpitala, i lekarze postanowili zrobić Koronografie, ale dziadek się bał, że wystąpią komplikacje. Mój dziadek ma 80 lat i chciałbym się zapytać, czy Koronografia jest bezpieczna ? Proszę o porady.

Pozdrawiam