kIEDY MLEKO ?

napisał/a: anna38 2010-11-23 12:47
Witam,moja córeczka właśnie skończyła 10 i pół miesiąca.
Karmię ją naturalnie i poza tym wprowadziłam dodatkowe pokarmy ,czyli rano około 8 godz. kaszka zbożowa zalana wodą plus owoce (gotowe dania) potem około 11 godz. same owoce,około 14-15 dostaje obiadek (gotowe dania) ,wieczorem ewentualnie jeszzce raz sama kaszka na wodzie.W międzyczasie podczas dnia dostaje do chrupania kilka chrupek kukurydzianych lub specjalnych ciasteczek wypiekanych z bio zboża.
Mała jest duża rośnie i rozwija się wspaniale .Mam pytanie ,kiedy należy wprowadzić dziecku mleko inne niż moje.Jakie to ma być mleko lub czy jest w ogóle taka potrzeba skoro zamierzam ją nadal karmić naturalnie.
Co do posiłków innych niż gotowe ze słoiczków,podjada również z talerza :normalne: posiłki ,ale to raczej jest ilośc pozwalająca zaspokoić ciekawośc i odkryć nowy smak niż porcja zaspakajająca potrzebę najedzenia się.
Dodatkowo do tych obiadków dodaję codziennie pół żółtka o ile uda mi się kupić od gospodarza.
Proszę o próbę odpowiedzi czy ten model żywienia jest prawidłowy,czy te gotowe dania są polecane przez specjalistów na tym forum.Czytałam wiele ,wiele różnych opini na temat gotowych dań dla dzieci i były pozytywne.
napisał/a: lussi3 2010-11-23 13:44
Witam,jeżeli zamierzasz nadal karmić córcie piersią to wprowadzanie mleka modyfikowanego jest niepotrzebne.
Ja na temat obiadków ze słoiczka myśle,że jak najbardziej można nimi karmić maluchy,są przetestowane i spełniają wszelkie wymogi itp(ja w to wierze)
Myśle,że prawidłowo żywisz córeczke i nie masz żadnych powodów do obaw.
Pozdrawiam:)))
napisał/a: anna38 2010-11-23 13:55
Dziękuję za odpowiedz,od czytania o zaletach i wadach pewnych produktów, może głowa rozboleć :)