kiedy do neurologa?

stokrotka_
napisał/a: stokrotka_ 2010-09-27 21:35
No właśnie, kiedy z bólem głowy iść do neurologa? Są nawet poradnie leczenia bólu głowy. Kto i kiedy powinien się tam leczyć?
czarek11
napisał/a: czarek11 2010-09-29 16:04
a czy boli Panią bardzo i często? ja bym poszedł jakby ból głowy był silny lub prawie codziennie.
chociaż po co zaraz do neurologa. chyba rodzinny lekarz musi i tak pierwszy zbadać i da ewentualnie skierowanie
napisał/a: szansa1 2010-09-29 18:18
Zależy jak często boli głowa, przyczyn może być wiele. Najbardziej prawdopodobnie boli głowa od wątroby lub żołądka. Proszę zadbać o te organy. Jeżeli to proszę opisać w jakim miejscu boli głowa i o jakich porach dnia.
napisał/a: ~elbago 2010-09-30 18:03
witam...co do bolu glowy to na wizycie u lekarza rodzinnego moze sie nie skonczyc-niestety...u mnie tez zaczelo sie niby od zwyklego bolu glowy. z czasem pojawialy sie czesciej,ale przewaznie o okreslonych porach-to z poczatku...pozniej glowa bolala nawet kilka razy dziennie i z potworna sila! rtg nic nie wykazalo wiec dostalem skierowanie na tomograf komputerowy.i wyszlo szydlo z worka-zapalenie zatok!po roku szukania przyczyny...ale sadze ze warto bylo biegac po lekarzach...
napisał/a: zofia1 2010-10-02 21:18
szansa napisal(a): Zależy jak często boli głowa, przyczyn może być wiele. Najbardziej prawdopodobnie boli głowa od wątroby lub żołądka. Proszę zadbać o te organy. Jeżeli to proszę opisać w jakim miejscu boli głowa i o jakich porach dnia.


Nie wiem, skąd te teorie, ale w ogóle się z nimi nie zgadzam! Najczęściej ból głowy jest spowodowany stresem i nie świadczy o żadnej konkretnej chorobie. Czy mogłabyś, Droga Szanso, napisać skąd ten pomysł o żołądku i wątrobie?
napisał/a: ~wiolcia 2012-09-01 12:25
to zależy od nasilenia bólu, oraz jak często nas boli, ja np miałam okropne migreny na tle stresowym, wtedy nie mogłam jeść, mówić, raziło mnie światło, odgłosy, pomagały herbata z cytryną masa tabletek i wymioty i myślałam, że "taka moja uroda", ale to nie prawda, wcale nie musimy cierpieć, teraz istnieje wiele świetnych metod, trzeba tylko znaleźć lekarza który nie odeślę nas z receptą na nowy świetny lek, tylko który otoczy nas opieką i na prawdę pomoże. moja ciocia poleciła mi dr Obersztyna i to był strzał w 10, minęły 4 lata i nie miewam już TAKICH sytuacji!
napisał/a: ~Darek 2013-11-20 15:40
co siądziecie o Metafenie na ból głowy ? Znajoma mi poleca.
e-Rzecznik
napisał/a: e-Rzecznik 2013-11-24 19:14
Ból głowy może być spowodowany wieloma różnymi przyczynami. Często bywa, iż pacjenci mylnie twierdzą, że chorują na migrenę, podczas gdy przyczyna ich dolegliwości jest zupełnie inna. Oprócz gruntownie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego ważne są odpowiednio dobrane badania diagnostyczne, aby z całą pewnością potwierdzić lub wykluczyć schorzenie. W celu rozpoznania choroby lekarz zbierze dokładny wywiad odnośnie zaobserwowanych przez pacjenta objawów klinicznych. Dodatkowo oprócz ogólnego badania pacjenta przeprowadza się badanie neurologiczne. Szczególnie pomocne dla zróżnicowania migreny z innymi przyczynami bólów głowy jest badanie tomografii komputerowej.
napisał/a: ~ikssdr 2014-07-16 15:21
Mnie osobiscie metafen pomaga zawsze w przypadku bólu głowy, to lek ktory łączy paracetamol i ibuprofen