jecie żywność ekologiczną? czujecie się po niej zdrowsi?

michoo
napisał/a: michoo 2010-10-27 22:30
dzis w Uwadze mowili, ze jedzenie eko jest o wiele zdrowsze. z drugiej strony jest też potwornie drogie. uwazacie, ze to podobny wydatek? inwestujecie w żywność eko?
ewcia691
napisał/a: ewcia691 2010-11-22 08:32
ja uwazam, ze to moda która ma na celu wyciąganie pieniędzy z ludzi, któzy mają ich za dużo. A Wy?
napisał/a: ~gość 2010-12-06 12:58
Obawiam się, że na nasze zdrowie ma wpływ bardzo wiele czynników, jakość jedzenia oczywiście również, ale nie tylko. Na niektórych "eko" może działać po prostu w sposób podobny do efektu placebo - psychicznie (a co za tym idzie i fizycznie) można poczuć się lepiej, gdy ma się świadomość, że wydało się więcej na jedzenie, że zadbało się o siebieAle to również jest ważne. Poza tym trzeba uważać, bo nie wszystko, co oznaczone jako ekologiczne ma tak naprawdę odpowiednie atesty.
wkretek
napisał/a: wkretek 2010-12-28 01:52
Sądzę,że dochodzi jeszcze jeden problem - żywność eko jest z ekologicznych hodowli,a to rónież znaczy - nie prsykanych, bez chemicznych zanieczyszczeń, lub np nie z fermy, w których zwierzęta traktuje się gorzej niż w obozach koncentracyjnych...
napisał/a: -praw-prymulka 2011-04-20 16:53
Jasne że żywność ekologiczna (mam na myśli bez użycia chemii,nawozów,oprysków,hodowana np we własnym ogrodzie)jest zdrowsza niż napompowana chemią-to przecież logiczne.I wcale to n ie musi być drogie-wręcz przeciwnie:) Nie jest żaden efekt placebo-wystarczy rozsądnie pomyśleć
.
Choć z drugiej strony,ja np jem ekologiczne(z własnej uprawy)warzywa i mimo to nie czuję się od tego zdrowsza;)Dużo choruję.Ale coś mi się zdaje że na produktach pędzonych chemią byłoby jeszcze gorzej.
napisał/a: ewelinasz1 2011-10-10 08:43
Produkty ekologiczne muszą posiadać odpowiedni znak żywności ekologicznej. Należy je kupować ze znanych, dobrych źródeł. Produktów, które są z naszego ogródka, nie możemy traktować jako ekologiczne, jeśli nasz sąsiad stosuje dużo nawozów, ponieważ w naszych warzywach też wtedy będą zanieczyszczenia przedostające się z gleby.
gajaa
napisał/a: gajaa 2011-10-10 12:44
ewelinasz napisal(a): Produkty ekologiczne muszą posiadać odpowiedni znak żywności ekologicznej. Należy je kupować ze znanych, dobrych źródeł. Produktów, które są z naszego ogródka, nie możemy traktować jako ekologiczne, jeśli nasz sąsiad stosuje dużo nawozów, ponieważ w naszych warzywach też wtedy będą zanieczyszczenia przedostające się z gleby.


Tylko skąd to wiedzieć? Ja np. mam ogródek za domem, ale nie wiem, czy mają go sąsiedzi i czym nawożą ziemię...
napisał/a: ewelinasz1 2011-10-31 12:49
Niestety o to już trzeba pytać sąsiadów lub obserwować:)