jakie badania zrobić?

napisał/a: Agnie 2010-09-07 14:27
Witam, chciałam zapytać jakie badania należy wykonać przy stale utrzymującym się niskim ciśnieniu (
napisał/a: Peter 2010-09-07 14:42
Jeśli wyniki "nieznacznie" odbiegały od normy, to takie badanie powtarza się za pół roku lub ostatecznie za rok. A nie za kilka lat. Do tego wiedza, że w najbliższej rodzinie były choroby tarczycy i serca, to niestety dobrze nie świadczy o dbaniu o własne zdrowie.
napisał/a: Agnie 2010-09-07 18:51
Drogi Panie Piotrze, na niskie ciśnienie się (raczej) nie umiera, o czym niestety wiedzą lekarze. Zapewne wiedzą także, że badania należało powtórzyć, ale zapomnieli podzielić się ze mną swoją wiedzą.
Aby dostać termin do endokrynologa w moim mieście należy mieć poważnie przekroczone normy, a ja niestety wyniki mam co najwyżej niepokojące, a więc nie klasyfikuję się na leczenie dopóki się bardziej nie rozchoruję. Z powyższych wynika moje pytanie - czy wykonanie badań USG tarczycy może wykazać coś więcej niż badanie krwi? Pytam ponieważ badanie zapewne wykonam na własny koszt.
napisał/a: delinka79 2010-09-07 19:45
badanie podstawowego hormonu tarczycy moze ci zlecic lekarz rodzinny , w rodzinie pisze pani ze byly choroby serca a ile ma pani lat ? moze warto by bylo zrobic chociazby podstawowe badania krwi
napisał/a: Peter 2010-09-08 07:26
Badanie usg (tarczycy) daje wiele istotnych informacji i jest badaniem uzupełniającym.
Co do natomiast lekarzy, to rzeczywistość jest taka, jaka jest. Nie pozostaje nic innego, jak szukanie lekarza, który jest kompetentny i "nie zapomina" o podstawowych sprawach. Niestety, nasze zdrowie jest w naszych rękach. Lekarz jest tylko w sytuacjach koniecznych.