Jak nie odma to co?

napisał/a: Pyziu141 2010-11-17 23:18
Witam
Mój tata nagle dostał objawów identycznych jak przy odmie,poszedł do lekarz ogólnego,który na 90% podejrzewał odmę po czym karetką wysłał go do szpitala.Lekarz na izbie przyjęć też twierdził,że to odma,ale jak zrobił prześwietlenie to okazało się,że nic tam nie ma.Dali mu zastrzyk przeciwbólowy i wysłali znowu do rodzinnego,tamten rozłożył ręce,przepisał kolejne środki przeciwbólowe+osłonka i kazał czekać do poniedziałku,a człowiek oddychać nie może.Co to może być??Przecież takie rzeczy nie dzieją się bez przyczyny
napisał/a: ulna 2010-11-19 16:53
Witam
Jakie są konkretnie objawy, duszności są (ale co je nasila, czy zwiększa się ich nasilenie jest w nocy/rano), kaszel jest suchy/mokry. Czy występują omdlenia, ból w klatce piersiowej?? Czy tata choruje na jakiekolwiek inne choroby, czy bierze leki??? Jak bardzo nasilone są objawy (jakie powodują ograniczenia??)
napisał/a: Pyziu141 2010-11-23 20:46
Pierwszego dnia bolał go prawy bok na wysokości żeber,drugiego już nie mógł oddychać,po przejściu dosłownie 15 metrów musiał odpoczywać,bo zwyczajnie się "zasapał".W tej chwili cały czas bierze ketanol ,ból jest mniejszy i dużo lżej oddycha,ale słychać,że te oddychanie nie jest swobodne,wyraźnie sprawia mu to problem.Kaszel raczej nie występuje.Na prześwietleniu widać,że prawe płuco i dołu jest hmmmm jaśniejsze,na zdjęciu jest niemal przezroczyste.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.Co najgorsze poszedł do pracy i nie chce iść znowu do lekarza,bo nie będzie siedział w kolejce :/ Niby jest lepiej , zgrywa twardziela,ale jednak mnie to niepokoi.
Z tego co mówi mama nie widać wyraźnego pogorszenia czy polepszenia pod względem noc/dzień.Głębszy oddech potęguje ból.Lekarz ogólny twierdzi,że mogą to być nerwobóle międzyżebrowe.Zaznaczam,że tata jest nałogowym palaczem i od dawna choruje na wrzody żołądka.To jedyne co mu oprócz tego "dolega"
napisał/a: ulna 2010-11-26 21:13
Być może warto by wykonać tomografię komputerową, oraz spirometrię, czy w ciągu ostatnich dni coś się zmieniło? Czy występuje nadal bolesność/zmniejszyła się??
napisał/a: Pyziu141 2010-11-27 13:15
Ciężko powiedzieć jak jest z tym bólem,tata oszukuje żeby go tylko do lekarza nie wyganiać,bierze ciągle ketonal więc chyba rewelacji nie ma,w dalszym ciągu nie oddycha normalnie.W każdym razie nie wolno tego lekceważyć prawda?
napisał/a: ulna 2010-11-27 21:34
No nie wolno