Herbata Zielona Chińska i żeń-szeń

napisał/a: mikolaj90 2011-01-18 22:01
Witam

Czy picie zielonej chińskiej herbaty wpływa pozytywnie na zdrowie ? Czy ogółem coś pomaga ? To samo z czarną herbatą z żeń-szeniem. Kupuję sobie w takim sklepiku takie herbaty i chciałbym zapytać czy wpływają jakoś na zdrowie ?

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-19 10:14
Zielona herbata ma wiele udokumentowanych właściwości, pita w rozsądnych ilościach powinno dobrze służyć.
napisał/a: augustyn888 2011-01-19 10:15
mikolaj90 napisal(a):Witam

Czy picie zielonej chińskiej herbaty wpływa pozytywnie na zdrowie ? Czy ogółem coś pomaga ? To samo z czarną herbatą z żeń-szeniem. Kupuję sobie w takim sklepiku takie herbaty i chciałbym zapytać czy wpływają jakoś na zdrowie ?

PozdrawiamTak twierdzą badacze.Działa pozytywnie na pracę serca,jak również profilaktycznie w chorobach nowotworowych,no i oczywiście jak się sądzi,jest dobrym suplementem w walce z nadwagą.
Trzeba jednak pamiętać, że jak z każdym innym produktem,czy może z używką,należy z rozsądkiem podchodzić do racjonowania dziennego, i zachować stosowny umiar.Pewnie trzy filiżanki takiej herbaty dziennie powinno wystarczyć.Należy również pamiętać o tym, że chcąc pić taką herbatę,należy ją odpowiednio zaparzać,w temperaturze ok.60-70 stopni,i nie dłużej jak 3-4 minuty,wtedy najlepiej smakuje, ponieważ nie odczuwa się specyficznej goryczki.No i oczywiście pijemy bez cukru.

Co do żeń-szenia,to uważany jest przez niektórych za naturalny afrodyzjak,jednak zdanie są podzielone i raczej bym tego nie przeceniał.Ma jednak wiele innych cennych właściwości jak
dodaje energii, skraca czas reakcji, poprawia umiejętność koncentracji i zapamiętywanie,poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego,podnosi witalność w średnim i starszym wieku, zwiększa odporność na stres, obniża poziom glukozy we krwi , pomaga w redukcji nadwagi,posiada właściwości antyoksydacyjne.
Równie dobra i smaczna jest herbata japońska Sencha,polecam.
Pozdrawiam
napisał/a: augustyn888 2011-01-19 10:17
Jak widzę spóźniłem się z moim postem o 1 min.Pewnie był pisany w tym samym czasie.
Przepraszam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-01-19 10:24
Za co? Czym więcej postów w temacie tym lepiej, mieliśmy kiedyś forowicza co miał focha jak ktoś odpisał tam gdzie on (kompleks zanegowania tego co on napisał), ale te czasy mineły.
napisał/a: neutralny 2011-01-19 11:16
zielona herbata jest źródłem antyoksydantów, czyli substancji wiążących (neutralizujących) tzw. wolne rodniki. Wolne rodniki to związki chemiczne zawierające niesparowany elektron, przez co są bardzo aktywne chemicznie. Powstają one jako produkt uboczny naturalnych przemian w organizmie, m.in. w mitochondriach komórkowych. Wolne rodniki spełniają ważne funkcje w organizmie, występując w odpowiednich ilościach, pewne mechanizmy w organizmie człowieka są odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniego stężenia takich substancji, jednak w niektórych przypadkach ich wydajność może okazywać się niewystarczająca (jak też według przeprowadzonych badań z wiekiem organizm coraz gorzej radzi sobie z nadmiarem wolnych rodników). Jeśli dojdzie do zbyt dużego zwiększenia stężenia wolnych rodników, mogą wykazywać negatywne właściwości, wiążąc się m.in z cząsteczkami DNA, niszcząc kod genetyczny komórki, co z kolei może prowadzić do nowotworów, chorób serca i wielu innych negatywnych skutków.
napisał/a: mikolaj90 2011-01-19 16:58
Dzięki wszystkim za informację. Herbatę zieloną pije raz dziennie i tak samo żeń-szeń więc powinno być dobrze.
Pozdrawiam