Gronkowiec złocisty

napisał/a: ankowska 2009-04-17 11:27
Witam!
Od 2006 roku , w którym zrobiłam pierwszy wymaz z gardła lecze się w celu usunięcia gronkowca złocistego. mam go w gardle. Na samym początku lekarz zastosował autoszczepionkę. Niestety wynik wymazu był taki sam. Praktycznie nie pomogło. Niestety sącząca sie wydzielina w gardle dokuczała coraz bardziej, a moja twarz wyglądała i niestety nadal wygląda okropnie. same ropne wypryski. mam już 26 lat i nie jest to trądzik- swierdzone przez dermatologa.Kuracje antybiotykowe, doumox doksycyklina też nic nie dawały. Ciągle tylko słyszę - gronkowca mają wszyscy. w zeszłym roku usunięto mi trzy migdałki podniebienne. laryngolog twierdził że przez to pozbęde się gronkowca. jak sie okazuje po roku - nic podobnego. Wydzielina nadal jest, rany po ropnych wypryskach nie chcą się goić,robią sie blizny, nękają mnie też stany zapalne dróg rodnych - nie wiem czy to jest związane z gronkowcem? W międzyczasie miałam robione testy skórne - wynik negatywny - nie jestem alergikiem. Ostatecznie laryngolog polecił zrobić jeszcze raz wymaz i wziąć autoszczepionkę - po raz drugi!!!! Czy to ma sens? Czy zrobić wymaz z gardła - czy może z tych ropnych wyprysków. Mam już dość tej walki, którą ciągle przegrywam.Chciałabym zajść w ciąże - jednak nie wiem czy mogę - jeśli mam gronkowca i z tego gdzieś czytałam - mogę nim zaraźić dziecko- czy to prawda?. co mam robić? może pomoże ta terapia, którą zaleca Pan Peter innym na forum?
proszę o odpowiedź - może Pan Peter???

pozdrawiam
napisał/a: ankowska 2009-04-24 07:49
Witam


Czekam na odpowiedź. proszę Was - chciałabym wiedzieć - co zrobić w moim przypadku
napisał/a: Peter 2009-04-24 08:07
Gronkowiec wykorzysta każdy błąd w leczeniu. A tu popełniono 2 błędy:
1. Wejście z autoszczepionką bez przygotowania organizmu - brak efektu, bo i skąd będzie, jak organizm nie potrafi z nim walczyć.
2. Usunięcie migdałków - największy problem - usunięto najważniejszy mechanizm obronny w obrębie gdo. To już nieodwracalne.
W takim przypadku moja propozycja to zdobycie (bo tak to nazwę) antybiotyku o nazwie tobramycyna (nazwy handlowe Nebcin, Gernebcin, Brulamycin) - trudno dostępny w Polsce. Musi być podany przez 10 dni w iniekcji w maksymalnej jednorazowej dawce na dobę (to bardzo ważne) - dawka 80 mg.
Potem echinacea compositum SN (dużo tu na ten temat napisane) i dopiero autoszczepionka lub szczepionka typu Luivac lub Polivaccinum.
Oczywiście materiał do autoszczepionki trzeba pobrać przed antybiotykoterapią.
napisał/a: icpower 2009-04-24 18:10
Peter co rozumiesz pod pojęciem za szybko ?

Sam przygotowuje się teraz do walki z gronkowcem. Mam go od kilku dobrych lat. Zastanawiam się nad autoszczepionką. Jeśli zrobię ją z silnych bakterii. Czyli takich których jeszcze nie próbowałem wybić - następnie "przygotuję organizm" a na końcu podam autoszczepionkę to rozumiem że wynik powinien być pozytywny.

Czy preparaty ziołowe tak reklamowane w internecie rzeczywiście mogą być tym " przygotowaniem organizmu " czy raczej chodzi Ci o coś zupełnie innego. Pomóż mi - pomóż nam ;)
napisał/a: sitak23 2009-04-24 19:08
autoszczepionka jest droga i taka skuteczna jak policacyna wiec mozna zamowic autoszczepionke za około 200zł czy kupic poliwacyne koszt około 70 zl , wybur nalezy do was ,
napisał/a: sitak23 2009-04-24 19:17
a jeszcze jedno autoszczepionka jest konkretnie na jedna bakterie np gronkowiec , szczepionki np poliwacyna ma w skladzie pare bakteri i praktycznie uodparnia organizm na wiele szczepów chorobotwórczych , wiec lepiej uodparniac sie ogulnie nisz na 1 bakterie .
napisał/a: icpower 2009-04-25 01:16
Kilka pytań :

1) W jakiej kolejności zastosować leki [ antybiotyk , szczepionki ] ( razem , osobno ? )
2) Czy można skorzystać z 2 szczepionek na raz ? Np wziąć polyvaccinum i luivac w tym samym czasie albo nawet kilka dni/tygodni po sobie ?
3)Która ze szczepionek byłbaby lepsza jeśli w 2 oddzielnych wymazach oprócz s.aureusa znaleziono kolejno s.viridans i s.pyogenes. ? 1 lek zabija 1 bakterię stąd pytanie nr 2
4)Czy sensowne jest zastosowanie autoszczepionki a następnie szczepionki w ciężkich przypadkach trtwających około rok czasu ?
napisał/a: Peter 2009-04-27 09:08
Ad1 Mnóstwo razy o tym pisałem.
Ad2 Zdecydowanie nie.
Ad3 Która lepsza, to już sitak23 odpowiedział.
Ad4 Odpowiedź patrz ad 2.
napisał/a: emila271 2009-05-04 19:54
Witam, Pytanie do Petera
choruję bardzo często na przeziębienie, od dwóch lat jest to angina z ropnymi wydzielinami, która powtarza się trzy , cztery razy w roku. Po skończonym antybiotyku pojawia się ponownie ból gardła i ropne czopy.Na początku myślałam, że moja słaba odporność związana jest tylko i wyłącznie z brakiem śledziony, którą usunięto mi 7 lat temu na skutek wypadku. W zeszłym tygodniu zrobiłam wymaz z gardła i okazało się że to gronkowiec złocisty( Staphylococcus aureus), dość liczne MSSA, MLS (nie wiem co to znaczy). Antybiogram wykazał, że jestem oporna na Erytromycynę i Klindamycynę, natomiast wrażliwa na Metycylinę. Wyizolowany szczep może okresowo przebywać w jamie nosowo gardłowej(nosicielstwo) NIE WIEM CO TO ZNACZY?
Lekarz u którego byłam z wynikiem stwierdził, że gronkowca nie da się wyleczyć, powiedział, że w przypadku następnej infekcji powinnam dostać antybiotyk z tej grupy na którą jestem wrażliwa. Czytałam wiele wypowiedzi na różnych forach internetowych i wiem, że antybiotyk może jeszcze bardziej uodpornić gronkowca, nie wiem co mam robić, czytałam, że skuteczne są też leki homeopatyczne, ale nie mam pojęcia, gdzie mam się udać z tym problemem. Proszę o odpowiedź, może ktoś może mi pomóc i udzielić jakiejś rady:)
napisał/a: Peter 2009-05-05 07:59
W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłaby Echinacea comp. SN zastrzyki przez 4 tyg. co 2, 3 dni i po tym szczepionka Luivac w 2 seriach.
Jeśli teraz nie ma ostrej infekcji, to faktycznie antybiotyk tylko może pogorszyć sprawę.
napisał/a: emila271 2009-05-05 09:09
Dziękuję za informację, mam jeszcze kilka pytań, czy te leki kupuje się na receptę ? czy mój lekarz internista może je przepisać ? i czy jest szansa w 100% pozbyć się tego paskudztwa ?
Pozdrawiam:)
napisał/a: Peter 2009-05-05 14:10
Luivac tak, natomiast echinacea comp. SN (to już zależy od podejścia danej apteki).
Tak, te leki może przepisać internista, o ile będzie chciał.
Szansa jest, ale nikt nie da 100%, bo to po prostu niemożliwe.