Epilepsja ( Padaczka )

napisał/a: girl22 2010-11-25 22:08
Od 3 roku życia choruję na epilepsję, trwa to ponad 20 lat , biorę leki systematycznie . Cchciałabym się dowiedzieć czy istnieją jakieś metody na całkowite wyleczenie się z tej choroby, czy są jakieś sposoby aby móc usunąć tą bliznę z mózgu???
napisał/a: ulna 2010-11-27 23:49
W zależności od typu epilepsji jednak mimo wszystko przy tak długotrwałym procesie rokowanie co do pełnego wyleczenia jest ciężkie. Raczej należałoby dążyć do zaakceptowania choroby i jej kontrolowanie farmakologiczne.
napisał/a: takijeden83 2010-11-28 00:09
Witam słyszałem,o operacjach na padaczkę,najlepiej są wykonywane w Anglii,po operacji trzeba brać leki ok.6 miesięcy i potem z tego co słyszałem można żyć bez leków i ataki nie powracają i nie trzeba brać leków-to jest najlepsza metoda bez lekowa-operacja,lecz najlepiej w Anglii,bo w Anglii najlepiej przeprowadzają tą operację na mózgu,po co brać leki i tyć jak się nie musi.
Pozdrawiam
napisał/a: ulna 2010-11-28 00:25
takijeden83 tylko najpierw należałoby by doczytać co robi się w trakcie takiego zabiegu i kogo się do niego kwalifikuje. Jeśli chodzi o wykonywanie to po prostu usuwa się część tkanki mózgowej, która przyczynia się do padaczki, bądź uszkadza się drogę nerwową, pomijając wszystkie możliwe powikłania metoda nie gwarantuje wyleczenia. Kwalifikowani są pacjenci, którzy mają padaczkę lekooporną, czyli taką które nie reaguje na co najmniej 3 leki. Po za tym w Polsce również przeprowadza się tego typu zabiegi.
napisał/a: girl22 2010-12-07 17:11
w moim przypadku, to się stało przy porodzie, kiedy główka przechodziła przez kanał rodny była mocno ściśnęta, przez jakiś czas było wszystko dobrze i choroba nie dawała żadnych sygnałów, dopiero w wieku 3 lat , pierwszym alarmem było moje dziwne zachowanie, (szłam po prostej drodze i nagle upadłam na bok , wstałam zrobiłam parę kroków do przodu i upadłam na drugi bok) rodzice poszli ze mną do lekarza i powiedział im wszystko, mam bliznę na trzech płatach: czołowym, ciemieniowym i skroniowym, czy sa się tą bliznę operacyjnie usunąć? Czy są specjalne kliniki gdzie są przeprowadzane takie ryzykowe operacje?
napisał/a: ulna 2010-12-07 19:31
Tylko pytanie, czy faktycznie warte jest to ryzyko do podjęcia ?? Z powyższego opisu,w którym co prawda nie pisze nic o kontrolowaniu choroby, ale raczej wynika, że nikt nawet nie zakwalifikuje do tego typu zabiegów. Usunąć blizny można, zajmuje się tym chirurgia plastyczna i zabieg ten jest płatny