Dziwne proporcje ciała (krótkie nogi), chłopak

napisał/a: sajmon16 2010-12-26 15:36
Witam, mam taki "problem" który nie tyle mi przeszkadza co nurtuje. Otóż mam nieproporcjonalnie krótkie nogi, do reszty ciała. Mam prawie 15 lat, 166cm wzrostu (wzrost jest już bardzo powolny, mam zarost na twarzy, ale nie mam jeszcze dorosłej "szerokości" w tułowiu), i wg. mnie lekką wadę postawy (okrągłe plecy). I nawet mimo tego skrzywienia mój kręgosłup jest dużo dłuższy niż u innych osób w moim wieku, gdy siedzę na ławce z innymi, to czubek głowy mam o jakieś 10cm wyżej niż inni (równi ze mną lub nawet wyżsi), natomiast widać od razu że nogi mam dużo krótsze (łydkę i kość udową). Miednicę mam jakieś 6cm wyżej niż mój ojciec (jestem dokładnie jego wzrostu obecnie).

Zawsze ćwiczyłem na WF, nie spędziłem całego dotychczasowego życia przed komputerem/tv, ale fakt faktem ruszam się mniej niż inni, którzy uprawiają sport (mnie natura obdarzyła koordynacją ruchową pijanego słonia ;P).

W mojej rodzinie jestem wyższy o 6-7 cm od siostry i matki, oraz równy z ojcem. Mam wysokich wujków (175-180) i ich rysy twarzy.

Czy moje proporcje ciała są normalne? na ile jest możliwe że osiągnę wzrost 170cm?


Proszę o odpowiedź.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-12-26 15:40
Niestety widocznie masz taki typ budowy ciała, nic z tym nie zrobisz, a czy urosniejsz oczywiście jest taka szansa, faceci rosną nawet do 21 roku życia.
napisał/a: sajmon16 2010-12-27 23:59
W sumie to dobrze, pasuje mi taki oryginalny wygląd ;) Martwię się tylko o wzrost, mam już niektóre z cech 5 fazy w skali Tannera. Przez ostatni rok urosłem 3cm. Martwię się że przestanę już rosnąć, na ile to możliwe?