dziecko ciągle płacze mało je

napisał/a: markus2884 2010-12-17 23:45
Witam.
Szukamy z żoną pomocy. Nasze dziecko bardzo mało je, ma 7 tygodni, a ilość pokarmu to 50 - 70 ml podczas karmienia, przy czym dzieci znajomych w podobnym wieku jedzą koło 120ml. Julcia bardzo często płacze. Byliśmy już nawet w szpitalu przez 5 dni, ale badania moczu OK, krwi OK, USG brzuszka OK. A ona nadal jest niejadkiem. Często płacze i bierze rączkę do buzi jakby była głodna, ale w momencie przystawienia butli zaczyna się płacz. Córka jest karmiona z butelki na początku było NAN Pro 1, a teraz jest Bebiko HA, ponieważ żonie cofnął się pokarm. Kiedy żona karmiła piersią mała po przystawieniu do piersi prawie natychmiast zasypiała i nie można było jej wybudzić. Nie wiemy czy możemy być spokojni i dalej ją karmić jak do tej pory, czy mamy się obawiać i szukać specjalisty, który nam w końcu pomoże.
napisał/a: Wiola28 2010-12-18 14:55
Może zajrzyjcie małej do buzi, żeby ja obejrzeć może zrobiły jej sie afty, albo pleśniawki ( czerwone plamy, w środku białe) i ją to boli dlatego nie chce jeść i boi się wziąść butelki do buzi, powiem wam że miałam z moją córką też taki problem teraz ma siedem miesiecy ale leczyliśmy te afty bardzo długo bo ciągle się odnawiały. Poza tym 70 ml mleka na siedmio tyg. dziecko to nie jest aż tak bardzo mało. A jak czesto je?

Może też mieć kolkę co zmniejsza apetyt -dobry jest eputicon w kropelkach nie eliminuje jej całkowicie ale łagodzi.
napisał/a: olinek7 2011-01-05 18:43
Witam.
Chciałam się dowiedzieć czy już Państwo wiecie co dolega Waszej małej, bo my też mamy podobną sytuacje. Synek nawet ostatnio jadł tylko po 10ml. Byliśmy po świętach w szpitalu - wszystkie wyniki wyszły ok, troszkę jednak miał małą anemie. Ja mam wrażenie, że chciałby jeść, bo gryzie pieluszkę np ale go coś blokuje i zaczyna płakać. Na kolki stosuje bobotic plus dodatkowo podajemy biogaia. W szpitalu kazali nam zmniejszyć ilość miarek mleka na porcji ale to i tak nic nie pomogło. Pomocy czy ktoś może nam coś podpowiedzieć co robić?