POLECAMY

dopada stres

sallima
napisał/a: sallima 2017-06-08 10:20
co robicie jak dopada was stres? ja to czasami tak mam że się na maksa fiksuję na problemie i nie jestem w stanie nic zrobić jak się tak zestresuję, żadne argumenty do mnie nie dochodzą, teraz się martwię wydatkami bo czeka nas ich sporo, auto sie popsuło, mamy kilka wesel w rodzinie i skad na to wszystko wziąć kasę :( słabo widzę wakacje, a nie chcę psuć rodzinie humoru swoim narzekaniem
napisał/a: levva 2017-06-09 08:21
Mam tak czasami, szczególnie jak pojawia się problem. Wtedy tak nabieram sobie do głowy, że nawet mam problemy ze spaniem bo wtedy myślę i jest jeszcze gorzej. Najbardziej nie lubię tego uczucia lęku, który czuję w klatce piersiowej. Teraz kiedy coś złego się dzieje po prostu przez kilka dni biorę nervomix control. na prawdę mi pomaga, uspokaja i nie czuję się po nim śpiąca itp. Dlatego spróbuj, jest ziołowy bezpieczny , zobaczysz , że poczujesz się lepiej.
metylda88
napisał/a: metylda88 2017-07-07 21:55
Mnie najbardziej odstresowuje aromaterapia. Mam całą kolekcję ślicznych olejków zapachowych z Damai. Zawsze z nich korzystam po ciężkim dniu.
aga_0987
napisał/a: aga_0987 2017-07-10 11:00
Przede wszystkim musisz znaleźć sposób na relaks, przynajmniej 30 minut dziennie, żeby oderwać myśli od problemów, które powodują stres. Rób to co lubisz i skup się tylko na tym. Ja czytam książki albo oglądam jakiś serial - byle oderwać myśli od problemu. Poza tym musisz z kimś o tym porozmawiać - mężem, partnerem, bo związek polega też na tym, aby wspólnie rozwiązywać problemy. Na noc możesz zaparzać sobie herbatki ziołowe, które uspokajają i pomagają zasnąć (melisa czy inne mieszanki ziół). A jeżeli chciałabyś naturalny suplement diety to na stronie humavit.pl jest suplement diety na stres z ekstraktem z korzenia witanii ospałej, więc możesz spróbować. Najważniejsze to nie pozwolić, by stres zawładnął Twoim życiem. Wszystko po kolei się rozwiąże. Wakacje również można znaleźć jakieś niskobudżetowe, albo po prostu jeden rok z nich zrezygnować, przecież nic się nie stanie jak człowiek gdzieś nie wyjedzie. Odpocząć też można w mieście:)
napisał/a: Martaaa32 2017-07-14 10:09
a jakiś sport? coś co lubisz robić? to pomogłoby Ci rozładować stres
napisał/a: 1dharma1 2017-07-31 16:22
Jak dopada mnie stres, to staram się "uspokoić" wewnętrznie. Jeżeli mam natłok myśli, różnych spraw to wieczorami staram się uspokoić myśli, wielokrotnie już tak miałam, że najlepsze decyzje podejmuje się rano! Co robię dla siebie? piję melisę, którą mam w ogródku, idę na spacer, ogrodu - zajmuje się czymś zupełnie innym co zajmuje moje myśli. Jednak są pewne sytuacje, np.: nagły brak pieniędzy, który trudno przeskoczyć. W przypadku Twoim poukładałabym - zrobiła listę rzeczy, która jest dla mnie najważniejsza, a ze spraw, które są na samym końcu po prostu bym zrezygnowała - w końcu w życiu nie można mieć wszystkiego, a w tym przypadku najważniejsza jesteś Ty i Twój spokój
napisał/a: ElixXa 2017-08-03 11:00
Dla mnie na stres najlepsze jest bieganie. Pozwala wyrzucić wszystko ze środka i trochę się uspokoić. Lubie także wziąć długą kąpiel przy świecach oraz olejkami aromatycznymi. Zawsze staram się w takich chwilach nie myśleć o trapiących mnie rzeczach choć wiem, że czasami nie jest to proste. Dlatego staram się uświadamiać, iż moje problemy nie są wcale takie straszne i niektórzy mają gorzej niż ja. Jest to dla mnie wtedy zimny prysznic, aby przestać się zadręczać.