depresja i ból głowy

napisał/a: to_ja1 2010-09-01 16:48
Czy depresja może powodować bóle głowy? Jeśli tak, to czy leki przeciwdepresyjne likwidują także tę dolegliwość? Macie jakieś doświadczenia w tych sprawach?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-09-01 22:13
Dzien dobry!
Leczyłam dwóch pacjentów z powodu depresji z bólami głowy. U jednego pomogły leki przeciwdepresyjne na obydwie dolegliwości, a u drugiego znależliśmy przyczynę organiczną bólów głowy. Dlatego nie można wszystkiego zrzucać na depresję. Jeśli pojawia się ból głowy, zwłaszcza silny i niespodziewanie należy zgłosić się na badania.
A czy u Państwa też występowały bóle głowy czy innych części ciała w związku z depresją?
napisał/a: ~R2D2 2010-09-02 00:40
Proponuję po prostu wziąć się w garść. Pomoże i na depresję i na ból głowy.
kristen
napisał/a: kristen 2010-09-02 22:12
~R2D2 napisal(a): Proponuję po prostu wziąć się w garść. Pomoże i na depresję i na ból głowy.


Nie sądzę. Gdyby wystarczyło wziąć się w garść, to depresja nie byłaby chorobą. Osobie z zawałem też każesz wziąć się w garść?
edzia331
napisał/a: edzia331 2010-11-17 19:13
Witam:) Od 10 lat leczę się na depresję i migrenę.W zeszłym miesiącu zdiagnozowano migrenę porażenną.Przyjnuję leki i na depresję i na migrenę,poprostu błędne koło,garść tabletek rano i wieczorem:( Po takiej dawce wyglądam jak bym była w siódmym miesiącu ciąży:)Jak boli głowa są wymioty,omdlenia, paralizuje mi lewą rękę i całą prawą połowę twarzy
napisał/a: ~SCZCXQQ 2013-03-02 17:22
Ja znam skuteczny lek bez recepty na depresję - "Polinesian Noni" firmy CaliVita. Stosowała go moja koleżanka i jej pomógł. Z tego co wyczytałam wtedy w internecie pomaga on wielu osobom. Jest to sok/syrop który zawiera kseronine i prokseronine, które mają świetny efekt przeciwdepresyjny. Substancje te zwiększają produkcję endorfin, które poprawiają nastrój, witalizują oraz polepszają ogólne samopoczucie. Zmniejszają także ostre bóle, które są wynikiem stanów zapalnych czy urazów stawów. Kseronina bierze udział w mechanizmach przeciwzapalnych organizmu, działa przeciwalergicznie oraz podnosi odporność. Zawsze można wypróbować, skoro innym pomaga to dlaczego Wam miałby nie pomóc?
Tutaj macie link, poczytajcie i jak chcecie to też sobie zamówcie: http://vitero.pl/pl/p/Polinesian-Noni-sok-946-ml/107
e-Rzecznik
napisał/a: e-Rzecznik 2013-03-10 21:03
W depresji najczęstszym bólem z jakim mamy do czynienia jest napięciowy ból głowy. Napięciowy ból głowy charakteryzuje się tym, że ból narasta powoli i pojawia się zazwyczaj w drugiej części dnia, po pracy, stresie. Ból może trwać od ok. pół godziny do kilku dni, a z przerwami utrzymywać się przez kilka miesięcy.Czynniki zwiększające prawdopodobieństwo wystąpienia bólu:

-napięciowe bóle głowy występują częściej u osób płci żeńskiej,
-zmiany hormonalne , spadek poziomu estrogenów,
-objawy zaczynają się zwykle w osób młodych,
-depresja i zaburzenia lękowe,
-czynniki genetyczne,
-uraz w okolicy głowy i szyi,
-bruksizm (zgrzytanie zębami w czasie snu),
-nadużywanie substancji psychoaktywnych i leków przeciwbólowych.