depresja?

napisał/a: ~Anka 2011-11-30 21:27
Od dwóch lat nie pracuję zawodowo. Od ostatniego pracodawcy dostałam wypowiedzenie nazajutrz po tym, jak odmówiłam podpisania nieprawdziwej opinii technicznej. Nie podpisałam opinii, że w stan techniczny budynku jest należyty, gdy wiem, że zaniedbania i brak chęci właściciela wykonania napraw zagraża zdrowiu i życiu ludzi w nim przebywających. Wielokrotnie, nawet w mojej obecności, przeglądy budynku były robione tylko na papierze. Myślałam nawet, żeby poinformować Prokuraturę o tym procederze, ale byłam zastraszona.
Trochę pracowałam w domu. Teraz nic nie robię. Dosłownie NIC.
Siedzę na kanapie cały dzień z komputerem. Nie sprzątam nawet 3 dni, jest okropnie, sterta nie uprasowanych ubrań leży na kanapie, na stole książki, na blacie w kuchni naczynia, rozłożona deska do prasowania... Czasem mam zryw, przypływ energii- sprzątam wszystko na błysk w ekspresowym tempie.
Ale to nie często się zdarza. Zazwyczaj po prostu nic mi się nie chce. Czasem zawożę dziecko do szkoły. Noszę znienawidzony dres. Przytyłam przez rok 10 kg. Jest mi źle...
Czy te objawy powinnam przedstawić lekarzowi?
napisał/a: just_me929 2011-12-02 09:10
Myślę, że powinna Pani wybrać się do lekarza specjalisty... Może to są objawy depresji? Rozmowa z lekarzem nie zaszkodzi, a może bardzo Pani pomóc :)