POLECAMY

Czy wysypka na twarzy i powiększony węzeł chłonny może być przyczyną alergii?

napisał/a: Marcela 23 2017-09-12 16:05
Cześć, mam 23 lata.
W listopadzie ubiegłego roku wykryłam u siebie powiększony węzeł chłonny pod pachą. W tym czasie miałam też dość sporą wysypkę na twarzy (dermatolog stwierdziła, ze to trądzik). W styczniu tego roku miałam robione badania moczu i krwi i wyszły bardzo dobre. Więc zapomniałam o tym węźle, myśląc, ze to przez moje infekcje. Mam dzieciaki blisko siebie i dużo od nich łapałam od września aż do lutego.
W maju u dermatologa będąc w maju dostałam na to maści na sterydach. Jednak przestały całkowicie działać. Węzeł jak był tak sobie jest, a moja twarz jest cała w wysypkę, która pasowałaby do alergii. Na dodatek wczoraj sprawdziłam skład maści które mam robione na zamówienie z powodu wrodzonej w łagodnym stanie rybiej łuski.
Na pudełku kilogramowym mam zapisane linomag 25,0, gliceryna 100, a wazelina 1000. Brak jakichkolwiek witamin i innych odżywczych składników,. W Poznaniu z kliniki mam całkiem inne recepty a z publiskiego dermatologa inne. A najdziwniejsze jest to, ze chyba kobieta a aptece robi te maści z niechcenia. Wysypkę mam tylko na twarzy, na rękach pojedyncze.. Na badania krwi mam dopiero na koniec września. Co można z tym zrobić wcześniej? Sędzi mnie dość mocno skóra na twarzy. Będę wdzięczna za pomoc.
napisał/a: Maja88 2017-09-13 07:27
Ciężko stwierdzić, co to może być, jeżeli podejrzewasz alergię, to chyba nie pozostaje nic innego, jak zrobić badania w tym kierunku, bo samo badanie krwi czy moczu nic nie wykaże.