Czy to objawy astmy?

napisał/a: kitan 2010-12-07 12:45
Mam 33 lata, we wrześniu zacząłem kaszleć, dostałem serię antybiotyków, kaszel miną, a raczej jest go mniej - zawsze z rana mam kaszel i odrywa mi się zielonkawa flegma. Lekarz od płuc stwierdził u mnie astmę, ale ja nie mam duszności nie boli mnie w klatce piersiowej tylko nieraz rwie w plecach na wysokości górnej płuc. Na dodatek mam na noc zapchany nos i z rana katar.

Zdjęcie płuc OK, markery nowotworowe OK, OB i morfologia OK. Teraz jeszcze chrypka i uczucie kluski w gardle – wspomnę, że zażywam leki wziewne i to może od nich ta chrypa? Czuję się dobrze oprócz tych objawów. Co mi dolega? Czy to mogą być objawy astmy?
napisał/a: smoczyca1 2010-12-07 12:58
A na podstawie jakich badań astmę stwierdzono? Tylko te wymienione?
Z opisu to na infekcję albo na nadreaktywność poinfekcyjną bardziej mi wygląda -ni jak do astmy mi tutaj zielona plwocina nie pasuje
laryngolog zapalenie zatok wykluczył?
napisał/a: kitan 2010-12-07 13:18
Pneumolog stwierdził tę astmę osłuchowo a wyniki spirometrii będą w piątek po kolejnej wizycie.Dodam że od września chodziłem do różnych lekarzy i jedna pani doktor stwierdziła iż mam nie wyleczone oskrzela ,przepisała antybiotyk.Tak powoli dochodzę do siebie chociaż jeszcze mam nieraz takie dziwne uczucie mrowienia w płucach.Laryngolog to mój lekarz rodzinny i on nic nie stwierdził na zatokach bo tylko głownie na kaszel i te bóle pleców się skarżyłem.A ta flegma to tylko z rana po kaszlu który ją "wywala" z oskrzeli i później nie ma kaszlu przez cały dzień tylko po nocy i czasami pokasływania.Czy to może być po infekcji?
napisał/a: piotrosiama 2010-12-07 13:40
Ja również skłaniałabym się do opinii, że to nie do końca wyleczone oskrzela. Bole pleców o których wspominasz to efekt intensywnego kaszlu i minie, mnie w szpitalu zalecano tabletki przeciwbólowe z tym że miałam wręcz opasujący ból. A co do tej flegmy to należy pić dużo wody niegazowanej, rozrzedza i ułatwia odksztuszanie wydzieliny.
napisał/a: smoczyca1 2010-12-07 13:44
kitan napisal(a):Pneumolog stwierdził tę astmę osłuchowo a wyniki spirometrii będą w piątek po kolejnej wizycie.Dodam że od września chodziłem do różnych lekarzy i jedna pani doktor stwierdziła iż mam nie wyleczone oskrzela ,przepisała antybiotyk.Tak powoli dochodzę do siebie chociaż jeszcze mam nieraz takie dziwne uczucie mrowienia w płucach.Laryngolog to mój lekarz rodzinny i on nic nie stwierdził na zatokach bo tylko głownie na kaszel i te bóle pleców się skarżyłem.A ta flegma to tylko z rana po kaszlu który ją "wywala" z oskrzeli i później nie ma kaszlu przez cały dzień tylko po nocy i czasami pokasływania.Czy to może być po infekcji?

Nie każde świsty i furczenia w klatce to astma
Uzbroiła bym się w cierpliwość, poczekała na wyniki spirometrii (zdziwiona jestem, ze nie dano ich od razu po badaniu), jeśli wyszła obturacja zobaczyła co wyjdzie w spirometrii po lekach roszerzających oskrzela, jeśli zaś wyjdzie prawidłowa to jak wyjdzie po testach nadreaktywności oskrzeli.
Kaszel po infekcji może utrzymywac się bardzo długo - niektórzy podają, ze nawet do 6-tygodni
Flegmę bym starała się rozrzedzić by łatwiej było się jej pozbyć - nie wiem jak Pan reaguje na mukolityki? Dość dobrze działają inhalacje z soli fizjologicznej
Niestety niedoleczone zapalenia oskrzeli mogą sie astmą skończyć
napisał/a: kitan 2010-12-07 13:59
Nie mam przeciwwskazań do brania mukolityków, a wyników nie dano po badaniu bo pan doktor miał strasznie dużo ludzi i wyniki rozpatrzy przy kolejnym spotkaniu.A jakie mukoliktyki mogę stosować jeśli można wiedzieć to sobie zakupie.Dziękuję z góry za wskazania i odpowiedź.
napisał/a: smoczyca1 2010-12-07 14:11
kitan napisal(a):Nie mam przeciwwskazań do brania mukolityków, a wyników nie dano po badaniu bo pan doktor miał strasznie dużo ludzi i wyniki rozpatrzy przy kolejnym spotkaniu.A jakie mukoliktyki mogę stosować jeśli można wiedzieć to sobie zakupie.Dziękuję z góry za wskazania i odpowiedź.

Ambrosol, mucosolvan, flavamed....ale tak sobie teraz myślę, że jak padła przez lekarza diagnoza astmy to nie wiem czy powinien Pan je brać, niestety mogą wywoływać skurcze oskrzeli...
Dobrych wieści w piątek życzę i szybkiego powrotu do pełnej formy