czy probiotyki są bezpieczne?

napisał/a: enya777 2010-08-09 18:55
lekarz zalecil mi, bym w czasie stosowania antybiotyku zażywała rowniez trilac. czy probiotyki sa bezpieczne dla zdrowia???
napisał/a: mgr-farm-patrycja-wierzbicka 2010-08-09 19:05
Stosowanie probiotyków, takich jak Trilac, Lacidofil, Lakcid czy inne ma za zadanie zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań ze strony przewodu pokarmowego podczas antybiotykoterapii. Probiotyki są bezpieczne dla zdrowia i same z siebie nie wywołują powikłań. Zdarzały się przypadki groźnych zakażeń probiotycznymi szczepami bakterii, jednak dotyczyły one osób ze znacznie upośledzoną odpornością lub też osób będących w wyjątkowo ciężkim stanie zdrowia (np. leczonych na oddziałach intensywnej terapii).

Proszę pamiętać o właściwym zażywaniu probiotyku - nie należy go przyjmować łącznie z antybiotykiem! Najlepiej jest zachować przynajmniej 2-godzinny odstęp czasowy pomiędzy przyjęciem antybiotyku i probiotyku.
napisał/a: ~Madziol 2010-08-12 11:42
Enya777 napisal(a): lekarz zalecil mi, bym w czasie stosowania antybiotyku zażywała rowniez trilac. czy probiotyki sa bezpieczne dla zdrowia???


Ja już drugi rok regularnie biorę probiotyk i czuję się dobrze, nic mi nie jest, żadnych grzybic nie mam itd, więc polecam tez ogólnie, tak prewencyjnie stosowanie probiotyków. A w czasie antybiotykoterapii to koniecznie! Z tym że ja bardziej polecam dla kobiet Lacibios femina, dla facetów i dzieci Trilac i inne, bo one osłonowo działają tylko na jelita i żołądek a nie na sprawy kobiece. Taka tylko rada, bo właściwosci probiotyku zależą od tych bakterii które się w nim znajdują a konkretnie od szczepu. POczytaj na ulotkach, te środki mają różne szczepy, Lacibios ma inne, Trilac ma inne, Lacidofil ma inne (szczep to to numeryczno literowe oznaczenie jak RC-14).
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-14 08:58
Witam!
Probiotyki oprócz tego, że są bezpieczne są także w fazach badań nad ich właściwościami leczniczymi np w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Moja sąsiadka próbowała tego sposobu leczenia na swojej córeczce, którą leczyła z tego powodu tysiącem różnych leków i mówi, ze skóra znacznie się dziecku poprawiła.
A czy ktoś zaobserwował jakieś negatywne skutki brania probiotyków?
napisał/a: ~izulka 2011-04-28 19:03
zgadzam się z panem dr.ja we ciąży stosowałam probiotyk lacibios-femina więc na pewno jest bezpieczny