POLECAMY

Czy pieprzyki należy zawsze wycinać?

MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie , 2012-11-15 23:49
Mam sporego pieprzyka, przy samym uchu.
jest wystający, ciemny i chciałabym go usunąc i zrobić badanie histopatologiczne ale...
ale wycina się takie znamiona z nawiązką.
i ? będzie blizna spora??? ile taki zabieg może kosztować? czy "starczy" mi skóry koło ucha? (pieprzyk jest od linii żuchwy do samego ucha) nie chcę mieć liftingu po jednej stronie;)))
bozusia
napisał/a: bozusia , 2012-11-16 09:02
ja mam na skroni z lewej str przy linii włosów, nie przeszkadza mi , nie myślałam o usuwaniu
primello
napisał/a: primello , 2012-11-16 10:59
Jak ci nei przeszkadza to ja bym nie wycinala. Czesto pozniej "po" dzieja sie dziwne rzeczy.
napisał/a: agneszakrzewska , 2012-11-16 13:00
no musisz sama zdecydować czy jest sens wyciecia??Jęsli strasznie ci to przeszkadza to wytnij.
Marthalla
napisał/a: Marthalla , 2012-11-16 13:30
Zdaje się, że laser nie zostawia żadnych niemal śladów, a jest niewiele droższy. A ocenić ryzyko i tak może dermatolog. Jeśli się martwisz idź do lekarza, nich oceni zmianę i może podpowie Ci, jaki sposób ew usunięcia będzie w tym wypadku sensowny.
kella
napisał/a: kella , 2012-11-19 23:35
Nie wiem ile kosztuje usunięcie pieprzyka. Natomiast wiem, że jeżeli znajduje się w miejscu narażonym na podrażnienia należy go usunąć. Blizny zazwyczaj są niemal niewidoczne, nie ma mowy o połowiczym liftingu :). Umów się do dermatologa- nie wymaga skierowania- i zapytaj co sądzi o tym lekarz i jak poprowadzić sprawę by było jak najlepiej.
napisał/a: kamila144 , 2012-11-22 00:42
Witam:) Podzielę się własnym doświadczeniem. Miałam wycinany mały guzek (około 1cm) z buzi. U mnie guzek był na samym policzku i zdecydowałam się go usunąć pomimo małego śladu po wycięciu. Miałam go od urodzenia, ale niestety nie był to zwykły pieprzyk bo miał nieregularny kształt. Gdybym miała duży pieprzyk i to nie w centrum twarzy tylko z boku obok ucha to na pewno bym usunęła. Z tego co wiem klasyczne okrągłe pieprzyki, nawet te odstające zaleca się usunąć i nie powoduje to żadnych konsekwencji. Jeśli jest duży np. powyżej 2cm średnicy to obok ucha i tak nie rzuca się w oczy taka mała kreska po zabiegu. Trzeba bez wątpienia zapytać dermatologa o zdanie. Dla mnie jest różnica pomiędzy okrągłym pieprzykiem i guzkiem o nieregularnych kształtach. Niestety po pierwszym wycięciu ten guzek mi odrósł po około 2 latach i miałam go usuwany znowu, ale czułam przed zabiegiem, że ta lekarka sama się denerwowała i w efekcie nie usunęła go w całości (do karty oczywiście wpisała, że usunęła cały). Nie chce za bardzo straszyć ale już postanowiłam, że będę tylko używać podkładu w tym miejscu. Niestety cudów ta lekarka nie dokonała, ale moja koleżanka wycinała u niej pieprzyk na plecach i nie ma żadnych problemów. Tego się na wizycie od lekarza nie usłyszy ale przy buzi lekarz też jest bardziej zestresowany niż przy plecach. Niestety decyzję podejmuję się samemu, najwięcej zależy od tego gdzie ten pieprzyk jest. Mam nadzieję, że trochę pomogłam swoim doświadczeniem.