Czy mogę zmienić Hematologa

napisał/a: tomekba3 2011-01-08 01:03
Mam rentę tymczasową , na komisje lekarską muszę się stawiać co 3 lata jednak Hematolog , który prowadzi moją chorobę wymaga ode mnie tego żebym się stawiał u niego na badanie kontrolne co 3 miesiące co strasznie komplikuje mi życie ponieważ mieszkam za granicą i 4 razy do roku jestem zmuszony wracać do kraju na badanie . Może coś bliżej o mojej chorobie 4 lata temu leżałem w szpitalu na marskość wątroby i przechodziłem żółtaczkę , mam też cukrzyce . Odkąd zaczeły się moje problemy ze zdrowiem jestem na rencie tymczasowej .Prosiłem panią lekarz czy nie mógłbym przychodzić do niego rzadziej powiedzmy 1 do 2 wizyt w roku , ale pani lekarz powiedziała że nie . Muszę jeszcze dodać że mam problemy w komunikacji z moim lekarzem .
Moje pytanie dotyczy tego czy mogę w takim przypadku zmienić lekarza i czy jestem faktycznie zmuszony tak często go odwiedzać kiedy ogólnie mój stan zdrowia jest stabilny a choroba w ciągu tych czterech lat się nie pogłębiła ? Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc .
napisał/a: dominika2505 2011-01-09 18:50
Jaką masz chorobe hematologiczną, bo marskość wątroby i żółtaczka to raczej nie to. ALe ten hematolog to ze służby zdrowia NFZ rozumiem, jeśli więc w województwie jest inny hematolog to czemu nie zmienić?