Członek problem .

napisał/a: Jankes 2010-12-25 22:48
Witam serdecznie.
Chciałbym zadać kilka pytań gdyż moge je zadać tutaj anonimowo a z rodzicami nie chcę o tym rozmawiać a więc tak mam 16-naście lat i sprawa wygląda tak:
Mam stulejke to już wiem jak tego się pozbyć i w ogole ale jest coś co mnie niepokoi jedno jądro mam większe od drugie żebym nie przesadził o raz większe jak nic (lewe większe od prawego) już zaznaczam, że mocz oddaje poprawnie i nasienie (jeżeli tego wymaga) też, czasami także pojawia się na mojej skórze takie czerwone zabarwienie które swędzi(piecze) następną sprawą jest to czy normalne jest to, że na członku rosną włosy?! i ostatnie na zakończeniu naskórka gdy jest naciągnięty mogę dostrzec takie białe malutkie kuleczki(chrostki? nie wiem jak to nazwać) co to może być?
Prosze o poważne odpowiedzi.
napisał/a: Vattier 2010-12-25 22:53
Jądro lewe jest fizjologicznie umieszczone niżej niż prawe i być może dlatego sprawia wrażenie większego. Korzenie włosowe znajdują się tylko w nasadzie prącia. Co do tych "białych malutkich kuleczek", to mogą to być prosaki lub kaszaki. Jeśli taka jest natura problemu, to nie wymaga ona interwencji lekarskiej (no, chyba że dojdzie do zakażenia) - nie jest to groźne. Odradzałbym również jakąkolwiek samowolkę (w szczególności próby wyciskania).
napisał/a: Jankes 2010-12-26 07:49
ale właśnie tutaj jest problem bo ty napisałes, że jądro lewew jest niżej a ja mam na odwrót lewew wyżej niż prawe i lewe jest większe w dotyku niż prawe, a to da się pozbyć jakoś tych "prosaki lub kaszaki"?

nie, nie za żadną samowolkę nie będę się brał.
napisał/a: Vattier 2010-12-26 12:02
Prosaki/kaszaki na penisie nie wymagają leczenia - są wyłącznie problemem natury estetycznej. Najpewniej wraz z wiekiem ich ilość będzie ulegać zmniejszeniu. Tak jak już zasugerowałem wyżej - jeśli chcesz się tego koniecznie pozbyć, to się to nakłuwa, wyciska wydzielinę i już - ale zdecydowanie nie polecam robić tego samemu, bo może dojść do zakażenia i sprawa się tylko rozpaskudzi. Wielkość jąder (jeśli podejrzewasz, że jest nieprawidłowa) powinna zostać oceniona przez urologa lub nawet lekarza pierwszego kontaktu podczas badania przedmiotowego (być może konieczne będzie USG) - przez Internet raczej trudno cokolwiek w tej kwestii więcej poradzić.