Częste choroby córki

napisał/a: karola16031983 2010-11-25 20:38
błagam proszę o pomoc już nie wiem co robić, moja prawie 5-letnia córka odkąd zaczęła chodzić do przedszkola jest na zmianę 10 dni na antybiotyku (+4 dni na zreperowanie organizmu) w domu potem idzie na 3 -4 dni do przedszkola i znowu obłożnie chora. zaczyna się od przyjścia do domu z płaczem że jej coś w gardle spływa ( czasami aż wymiotuje), w nocy pojawia się stan podgorączkowy, mocny katar, zapalenie oskrzeli, mocny kaszel (pod koniec antybiotyko-terapii ). Z reguły jest tak że gdy 10 dni mija zostaje uporczywy niedoleczony kaszel który przeradza się w zapalenie oskrzeli i znowu leczenie zaczyna się od nowa. Już zmieniłam pediatrę, jeździmy 25 km prywatnie. Chodzę również do alergologa. Na początku wizyt robiliśmy testy skórne-wyszło uczulenie na brzozę, kurz i wilgoć. Przepisał leki wziewne pneumatycznym inhalatorem - PULMICORT, BERODUAL. w między czasie był ZYRTEC, ALERTEC, XYDROXYZINUM- nic z tych rzeczy nie pomogło. Nowy pediatra przepisywał różne cuda na ówczesne dolegliwości grypy. Po jakimś czasie ciągłego jeżdżenia do niego przepisał szczepionkę Polyvaccinum mite. w dawce w pierwszym tyg.0,02 ml potem kolejno zwiększaliśmy dawkę co tydzień o 0,02 ml, aż w końcu w piątym tygodniu wzięła 0,1 ml. Nie zauważyliśmy poprawy. Córka pije actimel codziennie rano, daje tran i czosnek w kapsułce i bardzo drogie witaminy. Już nie wiem co robić proszę o jakąś podpowiedz. dzisiaj przyszła z przedszkola z płaczem i gorączką 39,2 stopni, bólem brzucha i mówiła ze jest jej nie dobrze. Był lekarz rodzinny na wizycie domowej zbadał powiedział to co już wiedziałam i kazał dawać czopki obniżające gorączkę. Mała cały czas śpi, nic nie je, nie pije. Jest półprzytomna. A i jeszcze jedno nie wiem czy ważne ale wpisze. Na początku września jak zaczęło się przedszkole córka zaczęła dosłownie co 5 minut chodzić siku, czasami faktycznie coś zrobiła czasami mówiła że jej się wydawało. Zrobiłam badania moczu, kału na pasożyty, krwi wszystko w normie. Jak się mała urodziła to miała wrodzona toksoplazmozę w małej ilości nabytej ode mnie w czasie ciąży. Potem jeszcze parę razy w tym kierunku robiłam jej badania i wszystko dobrze. Nie wiem gdzie jest problem pomóżcie.
napisał/a: Peter 2010-11-26 07:59
No cóż, wskazana przerwa od przedszkola (ok 2,3 msc) i w tym czasie dziecko wyleczyć i uodpornić. Pozostaje też bardzo istotna sprawa stresu związanego z pójściem do przedszkola. 5-cio letnie dziecko często przeżywa coś takiego. Odbija się to na odporności.
napisał/a: karola16031983 2010-11-26 09:14
prosze Peter podaj moze jakie dodatkowe badania które miałabym córce zrobić. Przerwa w przedszkolu nic nie dała bo w zeszłym roku tak zrobiłam. Mała była zapisana do przedszkola od września do końca listopada a była łącznie może 3 tygodnie, w końcu z mężem stwierdzilismy że ją wypiszemy i ja zostałam z nią w domu bo i tak byłam na L4(ciąża z drugim dzieckiem). Dziś w nocy temp. doszła do 39,8stopni pomimo podania 1/2 czopka PYLARGINUM 700mg temperatura nie spadała. Zdecydowałam sie podać dodatkowo Nurofen 0,75ml w syropie i zimne okłady na nogi i czoło. Temperatura spadła i tak się utrzymała. Rano było 37,1stopni, humor dopisywał i nawet zjadła sniadanie. Podałam Nurofen jw.
napisał/a: Peter 2010-11-26 14:22
Proponuję wymaz z gardła, badanie poziomu IgA, IgG, IgM, IgE ilościowo, CRP.
Ja miałem na myśli przerwę i odpowiednie leki uodparniające. Bo sama przerwa oczywiście nic nie da.
napisał/a: karola16031983 2010-11-26 19:59
jakie leki?? podpowiedz cos
napisał/a: karola16031983 2010-11-26 20:09
Dzisiaj bylismy prywatnie u pediatry powiedział ze angina. Przepisał Duracef, Calcium, Clemastinum, Lacidofil, w razie gorączki Nurofen i czopki Pylarginum. Umówiłam juz nas na wizyte w środe u laryngologa bo cos wspomniał o 3 przerośniętym migdale. Mnie boli gardło i uszy i męża tez. Ja dostałam Amotaks (wciąż karmie syna piersią) a mąż Klabaks. Pytałam go o te IgA, IgG, IgM i IgE ale powiedział żeby robić te badania dopiero jak córka będzie zupełnie zdrowa bo źle wyjdą. A z czego jest te CRP? Z krwi?
napisał/a: Peter 2010-11-29 08:44
Jeśli teraz jest angina, to leczyć. Potem proponuję jednak wykonać te badania. Wykonuje się z krwi.
napisał/a: mlodyg 2010-12-02 13:02
Witaj Karola,

Wiesz, polecam porównanie problemów dziecka z moimi. MOże znajdziesz wspólne kwestie a wtedy napewno też i rozwiązanie. NIestety jako nowa osoba na forum nie moge wkleić linku, ale znajduje się on w dziale LUŹNE ROZMOWY, temat:
"opis dluuugiej choroby ku edukacji"