Częste bóle głowy

napisał/a: katherine2 2010-10-17 20:19
Witam.
Mam częste bóle głowy juz od 2 lat od momentu omdlenia na biegach.Bol nie jest nie do wytrzymania ale jednak odczuwalny, nasila sie o roznych porach i momentami nawet calkowicie zanika. Jestem dalej w trakcie badań co mi faktycznie jest... ale jak narazie nie ma żadnych konkretnych wyników.
Robiłam Tomografię i nie wiem co znacza wyniki:

W obrebie mózgowia struktur heterogennych i obszarów patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu kontrastu nie stwierdza się.
Przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone, prawidłowej szerokości.
Układ komorowy nadnamiotowy symetryczny, nieprzemieszczony, wąski, nieposzerzony.
Układ komorowy podnamiotowy nieposzerzony, struktury tylnojamowe prawidłowe.
W obrębie kości pokrywy czaszki widocznych zmian patologicznych nie stwierdza się

No i ostatnie co lekarz podpisał:
Zwapnienie w szyszynce, w splotach naczyniówkowych rogów tylnych komór bocznych.

czy to coś groźnego??

25.10 mam mieć rezonans. czy to coś groźnego?? nie wiem czy mam sie bac, nie daje mi to spokoju... czy cos trzeba leczyc... no i tylko na ból pomaga mi lek "Ketonal" a nie chce caly czas sie truc tak silnymi tabletkami... poniewaz jestem mloda osoba. Pomóżcie ....

z góry dziękuje...
napisał/a: irish232 2010-10-17 21:22
Nie jestem lekarzem ale z opisu badania wynika,że wszystko jest ok.Odnośnie szyszynki,to niech odpisze ktoś kto się na tym zna.Szyszynka odpowiada m.in.za produkcję melatoniny-hormonu snu.Odnośnie rezonansu to nie jest to w żadnym wypadku ani bolesne ani niebezpieczne badanie.Polega ono na tym,że kładziesz się i wjeżdżasz w tunel.W czasie badania pojawiają się różne dźwięki i komputer rejestruje Twoją reakcje na nie.Na uszach masz słuchawki aby nie słyszeć tak tych dźwięków.Ważne jest abyś nie miała przy sobie żadnych przedmiotów metalowych czy magnetycznych.