'Coś' w gardle?

napisał/a: Edytka_3 2010-11-19 19:14
Witam, mam 18 lat i od około roku mam nerwicę. Objawy jakie zawsze miałam to płytki oddech, senność, zawroty głowy, nerwowość, przyspieszone bicie serca. Jednak ostatnio pojawiło się coś niepokojącego. W tym miesiącu miałam mnóstwo stresów i przytyłam (niestety - odreagowuje jedząc ;/dodam, że mam nadwagę) i od około tygodnia czuję jakbym miała 'coś' w gardle. Mdli mnie i nie chce mi się jeść :( Zaczęłam się stresować, że to ciąża choć to nie możliwe. Reaguje tak pewnie dlatego, że pierwszy raz uprawiałam peeting. strasznie się stresuję! I gdy tylko zaczynam się tym denerwować albo myśleć o tym od razu robi mi się nie dobrze, mam też zgagę, której nigdy wcześniej nie miałam. Kiedy 'zapominam się' i jestem czymś zajęta to ustępuje. Czy to możliwe, że po roku nerwicy tak nagle mogą pojawić się nowe objawy? Jest to strasznie uciążliwe. Bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: cocojambo1 2010-11-20 14:33
Jak sama napisałaś, ustepuję gdy się czymś zajmiesz. A więc to jeden z objawów, dzieję się tak na skutek napięcia mięśni gładkich układu oddechowego lub trawiennego lub obu na raz. Zapewniam Cię, że nie masz się czego obawiać, najlepiej by było gdybyś o tym nie myślała, poprostu nie przejmowała się tym. Jedyne co Ci grozi z tego powodu to dyskomfort nic więcej. Także postaraj się ignorować te myśli związane z tym odczuciem.
napisał/a: micom 2010-11-26 16:17
Ja też mam coś podobnego i strasznie mnie to wpienia niestety... Jak jem, śpię lub robię cokolwiek innego, co mnie pochłania, to zapominam o tym i przechodzi. Problem w tym, że tą "kulę w gardle" olewam, staram sie o niej nie myśleć, a ona wciąż przeszkadza. Niestety :/