Chore gardło

napisał/a: Wolnik 2018-11-16 23:12
Z góry przepraszam, jeśli dodaję nowy temat niepotrzebnie, ale nie odnajduję się na tej stronie i nie wiem, gdzie się co ustawia, jednak potrzebuję porady:
nie pamiętam, kiedy się to zaczęło, może około 3 tygodni temu. Z tyłu mojego języka pojawił się biały nalot i na samym końcu widać dwie dość duże krostki, są symetryczne. Nie wiem, czy to normalne, nigdy wcześniej nie zwracałam uwagi na tę część języka. Również od 3 tygodni towarzyszy mi ból w węzłach chłonnych na szyi. Kilka dni temu lewy przestał boleć, ale nasilił się w prawym. Wydaje mi się, że jest powiększony. Boli przy wdechu, jakby coś rozpychało ten węzeł chłonny od środka. Dzisiaj zauważyłam również biały nalot na tylnej ścianie gardła. Był zbity, nie rozsiany po całości. Po kilkunastu minutach sam zaczął spływać. Rzadko pobolewa mnie gardło i nie mogę pozbyć się chrypki, która raz się pojawia, a raz znika. Mam uczucie ucisku w gardle i bałam się, że może być to nawet guz, ale nie chcę się martwić na zapas. Poza tym, jestem osobą młodą, nie palę i oprócz tego, że w mieście wdycham te spaliny to nie mam kontaktu z żadnymi szkodliwymi czynnikami. Co to może być? Wirus, grzyb, bakteria, nowotwór, jakaś inna choroba? Zaczynam mieć już lekką paranoję, boję się, że się uduszę, ale zawsze po spojrzeniu w lustro widzę, że nic mi nie napuchło.

Dodam też, że towarzyszy mi wiele objawów ze strony choćby układu pokarmowego, jednak na chwilę obecną najbardziej martwi mnie stan gardła.
Bardzo proszę o pomoc, bo już sama nie wiem, co robić.
napisał/a: Sonne820 2018-11-17 13:24
Zastosuj jakieś płukanki do gardła. Na przykład soda oczyszczona, albo sól. ewentualnie jakieś napary ziołowe, lub gotowe lekarstwa.
napisał/a: jolkanowak3 2018-11-19 09:37
Podstawowe pytanie - byłaś z tym gardłem u lekarza? Robiłaś wymaz?
napisał/a: Wolnik 2018-11-24 19:30
Robiłam wymaz i obecnie czekam na wyniki. Jeśli nic z nich nie wyjdzie pójdę chyba do lekarza rodzinnego, bo ten węzeł chłonny coraz bardziej mnie niepokoi.