bursztyn na opryszczkę

napisał/a: zofia1 2010-08-18 22:44
Znajoma powiedziała mi, że pocieranie ust bursztynem zapobiega opryszczce. Czy ktoś z Państwa wypróbował tę metodę?
dr-anna-wilczynska
napisał/a: dr-anna-wilczynska 2010-08-19 08:47
Dzien dobry!
Jedynym udowodnionym naukowo sposobem na walkę z opryszczką jest przyjmowanie leku zawierającego acyklowir. Należy go brać w momencie wystąpienia objawów, czyli gdy wirus jest aktywny i się namnaża. Lek zahamuje jego rozprzestrzenianie się, zmniejszy częstość nawrotów choroby, czasami uśpi ją na długo.
Oczywiście są też maści na opryszczkę. Mają one jednak tylko działanie miejscowe, przyśpieszają gojenie się zmiany.
A jakie maści najlepiej Wam pomagają?
mgr-farm-anna-piecuch
napisał/a: mgr-farm-anna-piecuch 2010-08-19 11:02
Słyszałam o pocieraniu obrączką jęczmienia na oku, ale o bursztynie na opryszczkę już nie:)

Opryszczka najczęściej wyskakuje, gdy organizm jest osłabiony. Dlatego polecam wzmocnić odporność, wysypiać się, unikać stresu, suplementować się witaminami (zwłaszcza z grupy B).

W aptece bez recepty dostępne są działające miejscowo maści z acyklowirem (np. Zovirax, Hascovir) lub denotiwirem (np. Vratizolin), maść cynkowa (wysuszająca, osłaniająca, słabo odkażająca) oraz plasterki (np. Compeed).

Tabletki z acyklowirem są wydawane na receptę.
buka_
napisał/a: buka_ 2010-08-20 13:29
Ja stosuję Zowirax. A takie "naturalne" leki, typu bursztyn, to chyba raczej nie warto... Wolę używać tego, co sprawdzone.
napisał/a: ~kulinka 2013-10-31 22:10
Też pocierałam jęczmień obrączką, ale nic to nie dało. Na opryszczkę wypróbowałam różne domowe sposoby: smarowanie pastą do zębów, plastry cebuli i czosnku, cytryna. Ale ostatnio mój narzeczony dostał od lekarza na opryszczkę tabletki przeciwwirusowe, przeszedł kurację i opryszczka nie wraca. I teraz ja coś czuję, że mi się buduje, więc też się wybiorę do lekarza, bo tabletki są wygodne i skuteczne. Poczytałam kilka ciekawych info o opryszczce bezopryszczki.pl, taka wiedza w pigułce.