bóle głowy przez nerwy?

napisał/a: kludzia 2013-10-20 18:56
Witam! mam 15 lat i ostatnio codziennie boli mnie głowa. zaczyna się rano ale nie jest to nie wiadomo jak ból po prostu czuje ,że mnie "ćmi" :P I tak boli z małymi przerwami w ciągu dnia. Ten ból jest do wytrzymania jednak strasznie uprzyksza życie. w ciągu ostatnich kilku miesięcy miałam dużo stresów ,nerwów zastanawiam się czy teraz się to na mnie odbija? głowa boli mnie tutaj gdzie jest kość czołowa ,skroniowa czasem trochę potylica i ciemieniowa. no zależy jak się ułoży. czasem po prawej stronie ,ale zazwyczaj boli po lewej. czuję też lekki ból w okolicach szyi. Dziś postanowiłam spróbować wypić kawę to było tak po 15 no i powiem ,że teraz mi przeszło. mam niskie ciśnienie. może powinnam zacząć pić kawę? nie wiem co robić...mieliście coś podobnego? proszę o pomoc:)
ps. jakieś pół roku temu miała takie ogólne badania i wszystko było ok :) wtedy też bolało mnie serce ale okazało się że to przez nerwy .
e-Rzecznik
napisał/a: e-Rzecznik 2013-10-21 17:59
Najlepiej udać się do specjalisty który rozwieje Twoje wątpliwości, rzeczywiście przyczyną bólu głowy może być stres, prawdopodobnie to napięciowy ból głowy, możliwe jednak że ma on związek z ciśnieniem krwi. Specjalista po wnikliwym wywiadzie i ewentualnych badaniach postawi właściwą diagnozę i przepisze odpowiednie leki.
napisał/a: ~rega 2013-10-27 21:03
Stres wywołuje ból głowy, tez często miewam takie bóle, wtedy łykam tabletki p. bólowe np. Metafen, kawa mi nie pomaga, ale słyszałam, że z kolei kawa z cytryną może pomóc.
napisał/a: ~gość 2013-10-27 23:12
Ja miałam podobnie jak Ty. lekarz rodzinny dał mi skierowanie do neurologa a on na tomografie głowy bo wcześniej kilka razy uderzyłam się w głowe. na tomografii na szczęście nic nie wyszło i neurolog dał mi takie tabletki które biorę od 3 miesięcy i głowa już mnie przestała boleć. musisz iść do lekarza pierwszego kontaktu i on zadecyduje co robić. może być duzo przyczyn bólu głowy np.wysokie ciśnienie,kręgosłup,zatoki a może to poprostu zwykła migrena. Najlepiej wybrać się do lekarza:) Pozdrawiam:)
napisał/a: ~fart 2013-11-14 09:58
Jakie polecacie leki na ból głowy ?