Ból wątroby?

napisał/a: wisnia37 2018-11-06 14:40
Dzień dobry,
chciałam się podzielić z nadzieją na pomoc, moim problemem. Odkąd pamiętam zdarzają mi się bóle brzucha po prawej stronie w okolicy wątroby. Występują rzadko tu dzież nie przejmowałam się tym bardzo ale wydaje mi się że pojawiaj się coraz częściej. Jak byłam mała i skarżyłam się na bóle mama chodziła ze mną do lekarzy ale nikt nie potrafił mi pomóc, zalecali lekką dietę i tak zostało aż do dorosłości. Ból jest tępy nasila się wieczorem, najczęściej w nocy przez co nie mogę spać, pomaga skulenie nóg do brzucha podczas siedzenia, nasila przy leżeniu. Pomagają leki rozkurczowe, zaparzony rumianek, nawet czuje chwilową ulgę przy puszczeniu gazów.
Trudno mi znaleźć przyczynę, ale wydaje mi się że najczęściej bóle występują po obfitym posiłku ale nie jest to reguła czasami i po niewielkim również. Zauważyłam również inną przyczynę, ból występuję gdy nawącham się intensywnych zapachów np. smażenia.
Czy ktoś spotkał się z takimi objawami co to może być? Boje się iść do lekarza bo wiem że najpewniej trzeba będzie wykonać gastroskopie której nie dam rady się poddać :(
Proszę o pomoc