Ból praktycznie wszystkiego

napisał/a: martinez555 2010-10-29 19:52
Witam serdecznie.
Zacznę od razu i od tego, że mam 16lat. Jakieś 5miesięcy temu zaczęły pobolewać mnie plecy w odcinku lędźwiowym. Teraz jest już gorzej. Boli mnie przy siadaniu, przy wstawaniu i przy schylaniu. Czasami jest to ból kujący, jakby ktoś nagle wbił mi igłę w plecy.Do tego boli mnie prawa noga(w okolicach obręczy miednicowej) przy długim chodzeniu tak jakbym... no nie wiem jak to ująć, ale tak jakbym źle stawiała nogę. Po prostu czuję ból jakby bolało mnie od tego, że przez długi czas zmuszam moją nogę do złego kierunku stawiania, jakbym ją wykręcała. Do tego bardzo często w łydce czują nagle ostre kłucia również podobne do kłucia igłą. Trwa to dosłownie kilka minut i nie mogę wtedy stawiać nogi, bo wtedy bardzo kuje. Jakby tego było mało od niedawna nie daje mi spokoju ból trochę niżej pod łopatkami, który jest dokuczliwy, ale w sumie nie utrudnia oddychania. Jest to ból taki jakbym długo wciągała brzuch i robiła płytkie wdechy.
Dzisiaj odebrałam wyniki RTG kręgosłupa L-S:
Lewostronna skolioza L z rotacją dookoła osi długiej. Wysokość trzonów prawidłowa. Lordoza wyrównana. Cechy lumbalizacji S1.
Wizytę u ortopedy mam 1.12 i bardzo bym prosiła o jakieś wcześniejsze sugestie. Byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: agal1979 2010-10-29 20:53
Jak dla mnie masz problemy z dyskiem. Prawdopodobnie okaże się, że masz przepuklinę w jakimś odcinku kręgosłupa. Ja tak miałam przez 3 lata (nie wiedziałam co to) - dopóki nie zrobiłam rezonansu. Mam przepuklinę w odcinku piersiowym. Życzę zdrowia i proponuję zrobić rezonans.