ból piersi, brzucha, co to?

napisał/a: Mercee 2010-09-16 15:02
Witam. ;)
Mam 17 lat,
od kilku tygodni czuję `kłucie` i tępy ból brzucha. (dokładnie gdzies na linii pępka i niżej)
od 3 dni bolą mnie, strasznie, piersi i obczar w okół nich. Są miejscami twarde.
Zazwyczaj czuje się tak na kilka dni przed okresem, ale tym razem to nie to. (okresu spodziewam się zawsze w ostatnie dni miesiaca)
na dodatek od kilku dni jestem przeziębiona. (kaszel, katar, gorączka)
odwiedziłam już 3 razy, trzech różnych lekarzy rodzinnych, po czym od każdego usłyszałam coś innego.
pierwszy (zanim czułam ból piersi, tu chodziło raczej o przeziębienie) nie stwierdził nic konkretnego: lekkie zaczerwienienie gardła i jak zawsze przepisany Duomox.
leku nie wykupiłam, gdyż przy każdej wizycie, choruje dość często, przepisywany jest ten sam lek, na który juz najwyraźniej sie uodporniłam i mi nie pomaga.
objawy przeziębienia straciły na sile.
zaczął się ból piersi, z powodu częstego w ostatnim czasie stresu, myslalam że okres pojawi się troche wczesniej, ale ból nie ustępuje, okresu rowniez nie widać.

odwiedziłam drugiego lekarza, pediatre, który przyjmował w przychodni czynnej 24/7.
pani doktor wyczuła powiększone węzły chłonne pachowe i szyjne + zaczynające się zapalenie oskrzeli, przepisała Rovamycine i kazała zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego po skierowania na badanie OB i CRP.

dzisiaj odwiedziłam lekarza rodzinnego. pani doktor zarzuciła mi udawanie. nie wyczuła podobno ani powiększonych wezłów, ani osłuchowo nie stwierdzila żadnego zapalenia oskrzeli, nie wypisała mi zwolnienia do szkoły, nie ustaliła przyczyny moich bóli i nazwała `okazem zdrowia`, przepisujac z łaski skierowanie na badania OB, CRP i morfologie z rozmazem.

na co mogą wskazywać wyżej podane objawy? nie mam już sił odwiedzać kolejnych lekarzy.
ból piersi jest niedozniesienia, tępawy ból brzucha zaczyna mnie martwić.

dodam, ze zazwyczaj okres mam regularnie, co 28dni, w ostatnim czasie nie brałam żadnych leków, nie spożywałam alkoholu. po wakacjach (mimo, że po zaistniałej sytuacji miałam normalny okres) z powodu wątpliwości i złego samopoczucia (zmęczenie, wzdęcia, przybranie na wadze) zrobiłam test ciążowy, wynik negatywny. (13 dni po okresie)