Ból nadgarstka po upadku

napisał/a: Madziulka86 2010-09-10 16:35
Witam. Pod koniec czerwca upadłam na rękę. następnego dnia cała dłoń miałam spuchnięta i strasznie bolało,ale mogłam ruszać.Smarowałam altacetem ,ketanolem,obrzęk zniknął,ale ból nie. po 5 dniach poszłam do lekarza chirurga,zrobiono mi zdjęcie i lekarz nie stwierdził żadnego uszkodzenia,tylko stłuczenie. Ta ręką nie mogłam robic nic,bolało przy kazdej czynności ,nawet przy odkręcaniu butelki.Lekarz założył mi bandarz elastyczny . ale ból nie ustępował,po tygodniu zgłosilam sie ponownie do tego lekarza i wtedy założono mi szyne. po tygodniu zdjęłam ją.ręka juz niebolała tak mocno,przy jakis czynościach tylko ,ktore wymagały użycia siły.ale od wczoraj znowu mam mocny ból nadgarstka,takie jakby kłucie,tak jak wtedy, gdy naciskam klamke,np gdy stawiam pieczątki w pracy,gdy kroje coś.Niewiem czy stłuczenie tak długo boli?
napisał/a: ulna 2010-09-10 18:39
jaka była przyczyna przyśpieszonego ściągania szyny?? Może być tak, że konieczne będzie jej założenie ponownie. Niewyleczony uraz może boleć długotrwale. Może, też być tak, że jeśli ból nie będzie nadal przechodził zajdzie konieczność wykonania USG stawu
napisał/a: Ania_204 2010-09-11 09:01
Witam. Tak jak ulna już zaznaczył wskazane byłoby wykonanie badania usg, a ja nawet pokusiłabym się o zalecenie badania artromri.
Co do diagnozy jeśli nie ma złamania mógł ulec uszkodzeniu kompleks tfcc co niestety kwalifikuje się do leczenia operacyjnego,ale tylko wtedy gdy nie ma poprawy.

W razie pytań zapraszam.
napisał/a: Madziulka86 2010-09-13 11:34
Dziękuje za odpowiedzi. Lekarz gdy założył mi szynę po tygodniu kazał się zgłosić na kontrolę.zdjął ją i poruszałam ręką i nie bolało już. No ale znowu boli. Czyli mam się udać do lekarza chirurga ponownie?
napisał/a: Ania_204 2010-09-13 15:42
Jeśli jest to chirurg ręki to tak, jeśli ogólny to lepiej wybrać się do ortopedy.