ból głowy, miejscowy, przy wstawaniu

napisał/a: axfjmk 2010-12-29 20:32
Od jakiegoś czasu męczy mnie ból głowy. Jest ostry, pulsujący, umiejscowiony ściśle, mogę wskazać dokładnie jego położenie. Występuje przy podnoszeniu się i kiedy leżę. Pojawia się z tyłu głowy, po lewej stronie, nisko, mniej więcej równo z linią ucha, tam, gdzie czuć pod skórą kształt czaszki (załamania, wybrzuszenia itd.). Czy powinienem się martwić?
napisał/a: Butterfly:) 2010-12-30 16:11
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie pomiaru ciśnienia. Niektórzy pacjenci odczuwają silny ból z tyłu głowy właśnie przy podniesionym ciśnieniu. Oczywiście wcale nie musi tak być! :)
napisał/a: axfjmk 2010-12-30 20:28
Ciśnienie mam w normie, nawet niskie. Czy to może być coś poważnego, czy czekać i obserwować?
napisał/a: axfjmk 2011-01-06 11:34
Głowa wciąż mnie boli. Wydaje mi się, że rano bóle są najsilniejsze, a po południu (po 16 godzinie) słabną. Ale nie wiem, ile w tym zasługi środków przeciwbólowych. Ból jest jednostronny, kiedy wstaję z pozycji leżącej/siedzącej jest największy, ale gdy wstaję i nie trzymam głowy prosto, tylko pochylam ją do przodu, ból jest znacznie słabszy. Nie wiem, co się dzieje. To już 9 dzień. Zapisałem się do neurologa prywatnie, ale jeszcze 3 tygodnie... Może powinienem zgłosić się do szpitala? Teraz ból jest stały, niezależny od tego, co robię...