Ból gardła, przełyku i żołądka

napisał/a: _Marta_ 2010-11-24 14:00
Od ponad tygodnia mam problemy z gardłem. Zaczęło się od zwykłego bólu takiego jak przy przeziębieniu, a po kilku dniach doszedł ból całego przełyku i delikatnie także żołądka. Jest on porównywalny z bólem przy poparzeniu, tyle że w moim przypadku nie można o tym mówić, bo nawet herbaty nie piję gorącej. Lekarz powiedział, że widzi lekkie zaczerwienienie, ale nie zapowiada się na nic groźnego i przepisał mi Bioparox, który biorę od poniedziałku. Wcześniej brałam m.in. rutinoscorbin i tantum verde, ale nie było żadnej poprawy.

Kiedy doszły objawy bólu przełyku przypomniało mi się, że miesiąc temu miałam takie same problemy i wtedy leczyłam się domowymi sposobami, a ból przeszedł dopiero po 2 tygodniach.

Czy to na pewno tylko zwykłe przeziębienie czy może to być coś bardziej poważnego? Przy przełykaniu śliny nic nie boli, ale przy głębokim oddychaniu i jedzeniu już tak. Poza tym, mam sporą chrypkę od kilku dni.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-24 15:18
Czy Twoi dolegliwościom towarzyszy zgaga? Czy ból nie nasila się przy schylaniu albo w pozycji leżącej? Czy nie Towaszyszy Ci nieznaczny kaszel? Czy objawy trwają długo? Z tego co piszesz, może to byc choroba refluksowa przełyku. Warto byłoby zasugerować to Twojemu lekarzowi. Badaniem, które może to potwierdzić jest gastroskopia. Nie koniecznie jednak dałaby ona odpowiedź na to pytanie, ponieważ, jeżeli choroba nie jest zaawansowana, zmiany często są niewidoczne. Leczenie wiąże się z przyjmowaniem tabletek zobojętniających treść żołądkową.
napisał/a: Rupak 2010-11-24 16:00
Lekarzem nie jestem ale tak jak wyżej wysłałbym na gastroskopie :)
napisał/a: _Marta_ 2010-11-24 21:19
"Czy Twoi dolegliwościom towarzyszy zgaga?"
Nigdy nie miałam zgagi, więc nie wiem czy to właśnie to (czy refluks = zgaga?). Czuję takie jakby ciągnięcie w przełyku, zazwyczaj kiedy wstaję albo siedzę w niewygodnej pozycji. Najlepiej jest kiedy leżę.

"Czy nie Towaszyszy Ci nieznaczny kaszel?"
Zdarza mi się kaszleć dosłownie raz na jakiś czas.

"Czy objawy trwają długo?"
Na początku (tzn. mniej więcej od niedzieli-poniedziałku zeszłego tygodnia) był to zwykły ból gardła, a objawy, o których tu pisałam, trwają non stop od niedzieli.
napisał/a: Butterfly:) 2010-11-25 22:24
Bardzo możliwe, że wszystko co opisujesz związane jest jednak z infekcją. Objawy owszem, bardzo przypominają te, które towarzyszą chorobie refluksowej przełyku, natomiast u Ciebie trwają o wiele, wiele za krótko, aby w ogóle myśleć o refluksie :) Raczej jest to bardzo mało prawdopodobne :)
napisał/a: _Marta_ 2010-11-26 11:30
Już wczoraj czułam znaczną poprawę, dzisiaj też jest lepiej. Mam nadzieję, że to faktycznie zwykła infekcja, a nie to, o czym piszecie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi