Ból brzucha

napisał/a: Marta_16 2010-10-24 15:20
Witam... może najpierw zacznę od kiedy mam dziwne objawy a więc zaczeło się jakoś w połowie wakacji dziwny ból brzuszka:) właściwie było to dziwne nudności (ale nie wymiotowałam) ucisk, często w niektórych miejscach jamy brzusznej było twardo i burczenie(przelewania) więc postanowiłam iść do lekarza. Pan doktor przepisał diete, leki, badanie moczu i krwi. Badania wyszły dobrze do diety się dostosowałam ( miałam przepisane antybiotyki) po braniu leków nie poczułam zbytniej poprawy a więc wróciłam do lekarza lecz powiedział że może (że tak powiem) symuluje a raczej wsłuchuje się w swoje ciało więc doszłam do wniosku że rzeczywiście tak może być dlatego po tym postanowiłam dać sobie czas i zaobserwować swoje ciało. W rezultacie brak poprawy poszłam znowu ale tym razem był inny lekarz która przepisała mi tabletki na uspokojenie jelit i ich pracę co mi pomogły lecz nie z efektem jakim się spodziewałam (Pani doktor stwierdziła że to może być zespół jelita drażliwego) zdałam się na Activie i wysoko błonnikową dietę, w miarę mi to pomogło lecz dalej czułam i czuje burczenie w brzuchu, często czuje dziwny ból (takie nudności) pochodzące z żołądka. Strasznie długo się z tym męczę gdyż wcześniej nie miałam przed wakacjami takich objawów. Nie wiem czy iść z tym do lekarza czy zdać się na " samo przyszło, samo odejdzie "

P.S Mam pytanie czy od buraków może się zabarwić stolec? jeżeli tak to ile może być dni zabarwiony i czy to normalne?

Z Góry Dziękuję za odpowiedzi!!!
napisał/a: augustyn888 2010-10-24 16:22
Marta_16 napisal(a):Witam... może najpierw zacznę od kiedy mam dziwne objawy a więc zaczeło się jakoś w połowie wakacji dziwny ból brzuszka:) właściwie było to dziwne nudności (ale nie wymiotowałam) ucisk, często w niektórych miejscach jamy brzusznej było twardo i burczenie(przelewania) więc postanowiłam iść do lekarza. Pan doktor przepisał diete, leki, badanie moczu i krwi. Badania wyszły dobrze do diety się dostosowałam ( miałam przepisane antybiotyki) po braniu leków nie poczułam zbytniej poprawy a więc wróciłam do lekarza lecz powiedział że może (że tak powiem) symuluje a raczej wsłuchuje się w swoje ciało więc doszłam do wniosku że rzeczywiście tak może być dlatego po tym postanowiłam dać sobie czas i zaobserwować swoje ciało. W rezultacie brak poprawy poszłam znowu ale tym razem był inny lekarz która przepisała mi tabletki na uspokojenie jelit i ich pracę co mi pomogły lecz nie z efektem jakim się spodziewałam (Pani doktor stwierdziła że to może być zespół jelita drażliwego) zdałam się na Activie i wysoko błonnikową dietę, w miarę mi to pomogło lecz dalej czułam i czuje burczenie w brzuchu, często czuje dziwny ból (takie nudności) pochodzące z żołądka. Strasznie długo się z tym męczę gdyż wcześniej nie miałam przed wakacjami takich objawów. Nie wiem czy iść z tym do lekarza czy zdać się na " samo przyszło, samo odejdzie

P.S Mam pytanie czy od buraków może się zabarwić stolec? jeżeli tak to ile może być dni zabarwiony i czy to normalne?

Z Góry Dziękuję za odpowiedzi!!!


Oczywiście że się może zabarwić,zależy też ile tych buraków się spożyje.Myślę że po 2 dobrych wypróżnieniach nie powinno być śladu.