Białe plamy po Elocomie

napisał/a: marlboro1000 2010-11-05 00:46
Kilka dni temu pojawily mi sie na twarzy czerwone kropki dermatolog ktorego odwiedzilem po obejrzeniu stwierdzil ze to na tle nerwowym i ze jestem zdrowy przepisal Elocom po paru godzinach zmylem paskudztwo po tym jak zauwazylem przebarwienia (biale palmy w miejscu smarowania) wygladam jak poparzony :( postaram sie w przyszlym tygodniu umowic na wizyte z innym bardziej kompetetnym lekarzem ale mam pytanie bo strasznie mnie to meczy czy te biale plamy spowodowane ta mascia zejda ??? smarowalem tylko raz zmylem po 4 godzinach pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2010-11-05 01:07
Witam !
Wprawdzie nie używałam tego produktu, ale wiem że nie powinno się smarować nim twarzy. Moja kuzynka stosowała Elocom w postaci kremu i też nabawiła się przebarwień skóry. Myślę że skoro Twoja kuracja trwała zaledwie parę godz. to jest szansa na to że te przebarwienia ustąpią, choć nie szybko. Dobra myśl = zmień specjalistę.
pozdr.
napisał/a: falco 2010-11-05 22:32
Zmiana lekarza to jedno, ale prawdę mówiąc zdarza się dość często że preparaty typu Elocomu przepisują lekarze na niewielkie zmiany chorobowe w obrębie twarzy. Może nie jest to ewidentnie wskazanie ale jest kilka preparatów zawierających ten składnik, a takich przeciwwskazań nie mają patrz Elosone krem gdzie producent mówi o zachowaniu ostrożności. Dlatego nie podważałbym tak lekko kompetencji lekarza, szczególnie że jako osoby siedzące przed komputerem nie jesteśmy w stanie ocenić ani przebadać pacjenta, a i niektóre osoby doradzające na forum nie mają wiele wspólnego z medycyną. Co do tych białych plam to proponuję w miarę szybką konsultację z dermatologiem, prawdopodobnie jest to jedno rzadko występujących ale opisywanych na ulotce działań niepożądanych związanych z zanikiem barwnika, nie da się przewidzieć u kogo ono wystąpi przed zastosowaniem leku. Rzeczywiście zmiany te mogą ustępować długo, jednak ze względu na możliwość innego pochodzenia tych zmian ( alergia kontaktowa, czy nadkażenie grzybicze choć pewnie nie) warto się skonsultować z lekarzem.
napisał/a: m1973 2010-11-10 12:52
Stosowałam Elocom ale dopiero po wypróbowaniu wielu innych środków jednak przebarwień żadnych nie miałam.Radziła bym zmianę dermatologa.Lekarz który na dzień dobry przepisuje steryd nie jest wart aby go ponownie odwiedzić.