badanie nasienia

napisał/a: marcin12345611 2010-11-26 16:48
proszę o opis badań i czy mamy szanse na dziecko z takimi wynikami...
OBIĘTOŚĆ-6,5
PH -7,9
LEPKOŚĆ -++
CZAS UPŁYNNIENIA-15min.
LEUKOCYTY-(brak)
LICZBA PLEMNIKÓW-5,8mln/ml
CAŁKOWITA W EJAKULACIE-37,7mln
RUCHLIWOŚĆ OGÓLNA-31%
RUCH PROGRESYWNY-22%
RUCH NIEPROGRESYWNY-9%
BRAK RUCHU-69%
ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW-85%
MORFOLOGIA..
FORMY PRAWIDŁOWE-1%
FORMY NIEPRAWIDLOWE-99%
napisał/a: Marek1701 2010-12-03 12:20
Witam, musimy zacząć od tego co jest przyczyną obniżonych parametrów nasienia. (niezdrowy tryb życia, nieprawidłowości fizyczne, żylaki itp).
Sam robiłem sobie badanie 4 dni temu więc jestem na czasie jeśli chodzi o wyniki.
Generalnie mało plemników w 1 ml, ruch też poniżej normy, form prawidłowych powinno być 4%, jest 1% . Osobiście uważam jednak, że po wykluczeniu nieprawidłowości związanych z budową jąder, można sobie parametry poprawić (codzienna porcja ruchu, zdrowe odżywianie- ograniczenie spożywania tłuszczów, dużo warzyw i owoców, ponadto wszelkie nasiona, orzechy itp - zawierają cynk, który jest bardzo ważny dla mężczyzn - szczególnie pestki dyni i gorzka czekolada, ograniczenie spożywania alkoholu i najlepiej STOP paleniu papierosów, ewentualnie preparaty witaminowe typu androvit).
Warto by było odwiedzić urologa/ androloga w celu dyskusji na ten temat, chyba że już znasz przyczynę obniżonej jakości nasienia :)

Ogólnie nie jest dobrze, ale i nie ma dramatu, podobno do zabiegu inseminacji wystarcza już kilka % plemników z ruchem postępowym. Wydaje mi się jednak, że małymi krokami można parametry poprawić :)
Napisz proszę coś więcej :) Będziemy myśleć dalej. Pozdrawiam i głowa do góry, będzie dobrze !