aparat ortodontyczny a wiek

napisał/a: kendzior86 2011-04-14 06:51
Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe jeśli chodzi o zakładanie aparatu ortodontycznego. Mam 26 lat i nie wiem czy jest jeszcze sens.
napisał/a: viki12 2011-04-14 07:26
stały aparat ortodontyczny możesz założyć nawet koło 40. czy 50. Idź na konsultację z ortodontą, a on zdecyduje czy w Twoim przypadku należy go założyć.
napisał/a: ~uhgauh 2011-06-22 12:57
Nie ma ograniczeń. Każdy lekarz indywidualnie dostosuje i aparat i całą procedurę pod pacjenta.
napisał/a: ~gość 2012-01-26 10:27
Szanowni Państwo

Z wadami zgryzu można, a nawet trzeba walczyć niezależnie od tego czy mamy dziesięć, trzydzieści czy pięćdziesiąt lat. Krzywe uzębienie jest bowiem bardziej narażone na próchnicę czy choroby przyzębia, nadmiernie ściera się podczas jedzenia, a także zaburza pracę stawów skroniowo-żuchwowych, co z kolei prowadzi do bólów głowy, karku i pleców. Wielu z nas obawia się jednak, że na założeniu na zęby metalowych elementów ucierpi nasza uroda. Tymczasem dziś istnieje wiele sposobów na prostowanie zgryzu, które nie wiążą się z koniecznością założenia rzucającego się w oczy metalowego aparatu. Zamki – najbardziej widoczną część łuku korekcyjnego – wykonuje się obecnie z różnych materiałów. Najmniej zauważalne klamry zrobione są z porcelany lub kryształu. Dorośli zgłaszają się do specjalisty nie tylko ze względów zdrowotnych. Wiele osób chce za pomocą pięknego uśmiechu poprawić sobie samopoczucie i urodę. Dzięki leczeniu ortodontycznemu wyglądamy lepiej nie tylko dlatego, że mamy równe zęby. Wyrównane uzębienie lepiej podpiera też policzki i wargi i nadaje kształt naszej twarzy.

Poznańskie Centrum Stomatologii Candeo
napisał/a: kordent 2012-02-29 15:48
Wiek nie ma znaczenia. Aparat ortodontyczna należy nosić nie zależnie od wieku. Trzeba pamiętać że złe ustawienie zębów może mieć negatywne skutki w przyszłości i jak najszybciej trzeba temu zapobiec. Zapraszam na konsultacje ortodontyczną gdzie będą rozwiane wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam
Kordent
napisał/a: ~gość 2016-05-13 13:48
prawdą jest, że im wcześniej, tym lepiej, ale jakiejś górnej bariery nie ma, najlepiej wybrać się na konsultację i specjaliści Ci doradzą co robić w Twoim przypadku :) poczytaj sobie trochę o tym, żeby orientować się w tym, o czym doktor będzie mówił, ja tak miałam przynajmniej ;) tutaj masz przydatny wpis z bloga na temat aparatów :) enjoy https://zyciekobiety.wordpress.com/2016/05/04/aparat-ortodontyczny-warto/