"Uroda Życia": Świat nie jest taki zły!

Dobro rodzi dobro! I przynosi wiele korzyści. Jak? Przeczytaj w najnowszym numerze luksusowego magazynu "Uroda Życia"!
"Uroda Życia": Świat nie jest taki zły! fot. Fotolia

Dziś liczy się robienie czegoś dla innych. Wiemy już, że to pozytywnie wpływa nie tylko na długość życia i zdrowia, lecz każde po prostu się opłaca!

Muszę się panu do czegoś przyznać. Trochę się obawiam tej rozmowy.

Dlaczego? Przecież mamy rozmawiać o empatii, pozytywnym motywowaniu. Same dobre rzeczy.

No właśnie. Trudno ciekawie mówić w mediach o dobrych rzeczach. Po kwadransie oglądania telewizji można mieć wrażenie, że to relacja z apokalipsy. Zło, tragedia, agresja, konflikty. Jak ktoś opowiada publicznie o dobrych rzeczach, to naiwniak, oszust albo ma w tym interes.

Wbrew temu, co oglądamy, ludzie statystycznie stają się coraz mniej agresywni względem siebie i dostają od siebie więcej empatii i zrozumienia. Być może oglądając telewizję, nie mamy takiego wrażenia, ale te dane – jak to się brzydko mówi – "nie zrobią newsa". Jak z samolotami – gdybyśmy na podstawie statystyk z telewizji mieli podjąć decyzję dotyczącą tego, czy polecimy gdzieś samolotem, to pewnie byśmy samolotu unikali. W mediach samoloty głównie spadają. Media nie mówią o tym, że zdecydowana większość dolatuje, bo o czym tu mówić? Inną sprawą jest to, że także nasz próg akceptacji agresji się przesuwa. Dziś za agresywne uważamy zachowania jeszcze sto lat temu postrzegane jako normalne.

Cały wywiad z Miłoszem Brzezińskim, autorem bestsellerowej "Głaskologii" znajdziecie w najnowszym numerze "Urody Życia", luksusowego miesięcznika dla kobiet.

Magazyn możecie również nabyć z dodatkami: książką z filmem na DVD "Pani z przedszkola" - przezabawną polską komedią z Krystyną Jandą oraz do wyboru kolejna część z serii kryminałów - "Bezcenny" cz.1 Zygmunta Miłoszewskiego.
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)