Szef wladca fot. Panthermedia

Psycholog podpowiada: Gdy twój szef to władca

Wzbudza respekt, wiele wymaga, nie znosi żadnego sprzeciwu. Jak zdobyć uznanie takiego zwierzchnika?
/ 04.05.2011 15:30
Szef wladca fot. Panthermedia

Dla większości z nas srogi, wymagający przełożony to nie tylko codzienny stres, ale też spore utrudnienie na ścieżce kariery zawodowej. Warto zatem wiedzieć, jaką strategię należy zastosować, by współpraca z szefem władcą układała się jak najlepiej, a przy tym obfitowała w same sukcesy.

Nie próbuj być gwiazdą
Owszem, podkreślaj swoje atuty i mów zwierzchnikowi o swoich pomysłach, ale nie biegaj wciąż do jego gabinetu, aby za wszelką cenę udowodnić, jak bardzo jesteś kreatywna. Wprawisz tylko przełożonego w zniecierpliwienie, bo szef władca woli sam błyszczeć
i o wszystkim decydować.


Pracuj z zaangażowaniem
Swoje obowiązki najlepiej wykonuj tak jakby szef stale miał cię na oku. Co to oznacza? Zadania zawsze realizuj terminowo, przychodź do biura na czas, nie urywaj się nigdzie w godzinach pracy ani też nie rozgaduj się zbytnio z koleżankami. Przekonasz się, że już za samo zdyscyplinowanie zyskasz u przełożonego duży plus!


Ceń autorytet kierownika

Czyli licz się z jego zdaniem i nie dyskutuj z poleceniami, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. To ważne, bo autokratyczny szef bardzo dużą wagę przykłada do posłuszeństwa. Pracownicy nadmiernie butni, aroganccy zwykle nie mają z nim łatwego życia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)