Problem z zajściem w ciążę - jak sobie z nim poradzić

Przedłużający się problem z zajściem w ciążę to duży stres i prawdziwy egzamin dla związku. Dowiedz się, jak sobie z tym poradzić
Marta Wilczkowska / 25.07.2014 06:59
Agnieszka Szafrańska, terapeuta z poradni psychologicznej Centrum probalans mówi o tym, jak poradzić sobie z przedłużającym się problemem z zajściem w ciążę.

Niezaspokojenie każdej potrzeby, zwłaszcza tak ważnej jak potrzeba posiadania dziecka rodzi ogromne frustracje. Bardzo często zdarza się, że niemożność zajścia w ciążę negatywnie wpływa na związek. Przeżywana bezsilność, lęk, smutek, żal i poczucie winy odbija się na wzajemnych relacjach partnerów, często rodząc pokusę wzajemnego obwiniania się.

Dlatego też parom, które mają problem z zajściem w ciążą zaleca się z konsultacje ze specjalistą. Dobrym pomysłem będzie też zastosowanie technik relaksacyjnych czy masaży, a także rozmowy pokazujące prawdziwe źródło problemu. Zobacz, jak radzić sobie z problemem z zajściem w ciążę.

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)