POLECAMY

Nie myśl o sobie negatywnie

Co zrobić aby poczuć się lepiej? Zauważyć swoje dobre strony? Jak zacząć cieszyć się życiem? Budzić się z uśmiechem na ustach? Podaję kilka porad, które sama też próbuję stosować. Szczerze powiem ci – nie jest to takie proste i łatwe do zastosowania, ale … będzie dobrze:):).
Co zrobić aby poczuć się lepiej? Zauważyć swoje dobre strony? Jak zacząć cieszyć się życiem? Budzić się z uśmiechem na ustach? Podaję kilka porad, które sama też próbuję stosować. Szczerze powiem ci – nie jest to takie proste i łatwe do zastosowania, ale… będzie dobrze.

Oto wskazówki dla każdego kto nie potrafi polubić siebie:

Zweryfikuj znajomości
Po co mieć kontakty z tymi, którzy cię np. poniżają? Jestem zdania, że ze wszystkimi pokój warto mieć o ile to ode mnie zależy, ale przyjacielskich układów nie warto mieć z osobami, które nas niszczą.

Nie myśl o sobie negatywnie

Stawiaj granice

Nie daj zarządzać twoim życiem innym, nawet najbliższym osobom z twojego otoczenia.

Twoje osiągnięcia – twoja sprawa
Przestań uzależniać poczucie własnej wartości od wyników jakie osiągasz. Możesz nie zdać matury, masz prawo przytyć parę kilo, czy zepsuć rower – a mimo to jesteś cenny nadal (dla Boga i i innych prawdziwych twoich przyjaciół).

Naucz się przyjmować komplementy

Gdy ktoś ci powie - ładnie dziś wyglądasz! Ty śmiejesz się i robisz minę sceptyka. Dlaczego? Naprawdę ładnie dziś wyglądasz - więc uśmiechnij się i podziękuj za komplement.

Nie porównuj się ciągle z innymi
Zawsze znajdzie się ktoś lepszy – a to wpędzi cię w kompleksy. Bóg stworzył każdego jako osobę indywidualną, jedyna i niepowtarzalną. Wyobraź sobie, że wszyscy bylibyśmy jednakowi... Okropność np. wszyscy mielibyśmy takie same nosy, oczy itd. Świat nie byłby taki ciekawy.

Nie rozpaczaj
Gdy zdarzy ci się popełnić błąd – nie tragizuj! Pomyłki zdarzają się każdemu. Spróbuj go naprawić (jeśli można) i wyciągnij pozytywne wnioski na przyszłość.

Na koniec kilka słów otuchy, dla tych, którzy stwierdzili, że są do niczego.

„Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swojej nadziei w Bogu”
Tomasz a Kempis

„Gy w B
ogu złożymy nadzieję, uzyskamy wolność i bezpieczeństwo, a nieprzyjaciele nasi zginą”
Jan Chryzostom

„Pośród najcięższych prób potrzebna nam jest wielka wiara w Boga”.
św. Jan Bosko

„Słońce nie omija nikogo. Nie ominie i ciebie, chyba, żebyś się skrył w cieniu”
Phil Bosmans


Celina Fręczko

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
brawo dla osoby, która napisała ten artykuł...;]