Jak odzyskać radość życia?

Ciągle jest ci smutno, nie masz motywacji do działania i wydaje ci się, że już nigdy nie będzie lepiej? Sprawdź, jak to zmienić
Marta Wilczkowska / 09.07.2014 06:56
Agnieszka Szafrańska-Romanów, specjalista z poradni psychologicznej centrum Probalans, odpowiada na pytanie jak odzyskać radość życia.

Dowiedz się, dlaczego tracimy radość życia, jak walczyć z wrodzonym pesymizmem, co zrobić, by odzyskać radość po stracie bliskiej osoby i jak walczyć z nawracającym smutkiem i depresją. Znajdź odpowiedź na pytanie, jak wychowanie i charakter rodziców kształtuje wpływa na nastawienie do świata w dorosłym życiu. Sprawdź też, kiedy konieczna jest porada psychologa i co możesz zrobić sama, by sobie pomóc.

Zobacz, jak jeszcze możesz zadbać o swój nastrój:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11.09.2017 15:09
Przychodzi taki moment w zyciu, ze wszystkiego sie odechciewa. Niewiadomo skad, ale nagle nic juz nie cieszy. Ja bylam bardzo zestresowana, wyzywalam sie na wszystkich. W koncu powiedzialam sobie, ze musze to zmienic. Poszlam na terapie energy detox, ktora oczyscila moj organizm i odzyskalam harmonie.
/04.01.2017 10:25
Kiedy ja straciłam radość życia, z dnia na dzień przestałam się uśmiechać. Nie umiałam się niczym cieszyć, jakby moja dobra energia ze mnie uleciała. Wszystko zaczęłam widzieć wyłącznie w ciemnych barwach i nikomu z mojego najbliższego otoczenia nie udało się tego zmienić. W końcu wzięłam się w garść i postawiłam na terapię. Chciałam żeby moje życie wyglądało tak, jak dawniej. Pani Spadarzewska z Psychologgii bardzo mi pomogła. Przede wszystkim pozwoliła zrozumieć, w czym tkwi przyczyna mojego stanu. Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy... No, ale grunt, że byłam otwarta na wszelkie rady, bo naprawdę zależało mi żeby to minęło. Bałam się, że wpadnę w depresję, ale na szczęście moja w miarę szybka reakcja na to co się działo w moim życiu, temu zapobiegła.