Jak czuć się swobodniej w towarzystwie?

Chciałabyś czuć się pewniej w towarzystwie? Poznaj 6 prostych rad, dzięki którym zwalczysz uczucie niezręczności! Zyskaj większą swobodę i pewność siebie w towarzystwie!
Marta Wilczkowska / 04.06.2014 15:51

Chciałabyś czuć się pewniej w towarzystwie? Z zazdrością zerkasz na ludzi, którzy swobodnie czują się nawet wśród nowo poznanych osób? Poznaj 6 prostych rad, dzięki którym zwalczysz uczucie niezręczności! Zyskaj większą swobodę i pewność siebie w towarzystwie!

6 rad, jak czuć się bardziej swobodnie w towarzystwie

fot. Fotolia

1. Nie przejmuj się tym, co pomyślą inni

Nie potrafisz przestać myśleć o tym, co powiedzą (a raczej pomyślą) o tobie inni?  Zwykle przeceniamy ilość czasu, jaki inni ludzie poświęcają myśleniu o nas. Przestań się nad tym ciągle zastanawiać, a poczujesz się zdecydowanie lepiej!

2. Nie bój się, że strzelisz gafę

Zastanów się, ile razy twoim znajomym zdażyło się strzelić gafę, z której później śmialiście się wspólnie? Niezręczne sytuacje zdarzaja się każdemu, dlatego przestań analizować wszystko, co chcesz zrobić lub powiedzieć. A jeśli zdarzy ci się strzelić gafę? Trudno! Przeproś, obróć ją w żart i po prostu zmień temat.

3. Pracuj nad swoją pewnością siebie

Korzystaj z technik pozwalających poprawić samoocenę. Budowanie pewności  siebie czasem może zająć dłuższą chwilę czasu, jednak gra jest warta świeczki. Myślisz, że to nie dla ciebie? Każdy z nas może popracować nad pewnością siebie, wystarczy tylko chcieć!

4. Stawiaj sobie wyzwania

Pokonywanie własnych barier i słabości buduje wiarę w siebie i własne możliwości. Zacznij od małych rzeczy, stopniowo zwiększając "kaliber" swoich celów. Zanim się spostrzeżesz, stres związany z poznawaniem ludzi zmieni się w przyjemną ekscytację przed nowym wyzwaniem!

5. Bądź interesujący

Im więcej wiesz, tym więcej wspólnych tematów znajdziesz z innymi. Staraj się być na bieżąco z nowinkami ze świata kultury i sztuki. Wynajduj i czytaj o ciekawostkach na każdy temat. Albo znajdź coś, co stanie się twoją pasją i zarażaj nią innych!

6. Naśladuj innych

Przypatrz się uważnie zachowaniu osób, które uważasz za pewne siebie. Co dokładnie robią? Jak się zachowują w różnych sytucjach? Jeśli wyłapiesz konkretny model zachowania, następnym razem w ramach eksperymentu spróbuj go powtórzyć... na sobie! A nuż pewne siebie zachowanie nie okaże się tak trudne, jak ci się wcześniej wydawało?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)