POLECAMY

Depresja? Pozbądź się jej

Jeszcze 100 lat temu nikt nie wspominał o depresji. Obecnie tylko w Polsce cierpi na nią ponad milion osób. Około 17% ludzi na świecie chociaż raz w życiu doświadczyło stanu depresyjnego. To jedna z najczęstszych dolegliwości psychicznych. Dlaczego częściej cierpią na nią kobiety i jak się jej pozbyć?
Depresja? Pozbądź się jej fot. Fotolia

Każdy z nas miewa w swoim codziennym życiu lepsze i gorsze dni. Rutyna, wiele obowiązków, tempo życia i stres nierzadko psują nam samopoczucie. Ale czy wpędzają nas w depresję?  Dla zdrowych ludzi może być to przedmiotem dowcipów. Innego zdania są jednak chorzy na depresję.

Objawy depresji

U osoby cierpiącej na depresję można zaobserwować obniżenie łaknienia, bóle głowy, ucisk w brzuchu, problemy ze snem, słabą koncentrację, pogorszenie stanu emocjonalnego czy nawet obniżoną witalność ciała. Osoba dotknięta depresją może swoją sytuację widzieć w tak czarnych kolorach, że traci motywację do życia i nawet nie chce jej się szukać pomocy. To bardzo trudne dla najbliższych, którzy próbują taką osobę wspierać.

Depresja to bardzo skomplikowana i wielopoziomowa dolegliwość. Składa się na nią szereg obciążeń, szczególnie tych, prowadzących do samozatrucia organizmu” – mówi Rostisław Rodkin.

Przeczytaj: Czy depresja jest dziedziczna?

Przyczyny

Przyczyny dolegliwości i chorób mają wiele imion. Obciążeń organizmu należy szukać zatem w wielu źródłach:

  • być brak witaminy B, ewentualnie drożdżyca
  • niedokrwienie lub niedotlenienie spowodowane miażdżycą
  • upośledzone trawienie i wchłanianie pokarmów, połączone z niewłaściwą dietą, ubogą w niezbędne substancje odżywcze i kwasy tłuszczowe
  • niewłaściwa praca tarczycy i w konsekwencji również otyłość
  • zachwianie równowagi hormonalnej
  • alergie
  • niski poziom cukru we krwi
  • brak światła słonecznego i ruchu fizycznego

Wszystkie te czynniki wpływają w różnym stopniu na podwyższenie poziomu stresu, który uznawany jest za jeden z czynników przyczyniający się do depresji.

Przeczytaj: Jak wspierać chorego na depresję?

Walka z depresją

Pokonanie depresji jest wieloetapowym procesem. Zdecydowanie zaleca się używanie suplementów naturalnych mimo że są nieco droższe od wytwarzanych tanio syntetyków. Specjalista z dużą praktyką określi wszystkie występujące w organizmie obciążenia, następnie za pomocą urządzenia diagnostycznego indywidualnie dobierze preparaty.

Osobie z depresją mogą także pomóc najbliżsi, najpierw nakłaniając do wizyty u specjalisty, a potem wspierając w terapii swoim zrozumieniem, cierpliwością i obecnością.

Źródło: Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum/ akj

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/3 lata temu
Popadałam w marazm. Nie chciało mi się nic. Problemy z chłopakiem, rodziną, słabo płatna praca – wszystko mnie dobijało. Czułam się na skraju wyczerpania. Zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego ze strony moc-energii.pl i o dziwo wszystko zaczęło zmieniać się na lepsze. Moja sytuacja poprawiła się pod każdym względem i mam powazne plany życiowe. Mogę powiedzieć że wyszłam z dołka i stanęłam na nogi.
/3 lata temu
Ja juz lecze sie juz szesc lat i niewiem co mam zrobic zeby ta depresja dala ni normalnie zyc biore alproks pomaga ale jeste uzalezniona od tych psychotro ow i niewiem jak mam odstawi
/4 lata temu
MOżna też spróbować ziół i ruchu np. biegania
POKAŻ KOMENTARZE (3)