5 powodów dlaczego mężczyźni wolą blondynki

Czy określenie "mężczyźni wolą blondynki" jest zwykłym hasłem wyssanym z palca, czy może jednak ma jakieś psychologiczne uzasadnienie? Ma i okazuje, się, że źródło tkwi nie tylko w męskiej psychice, ale również genach!
/ 04.06.2013 09:43

Czy określenie "mężczyźni wolą blondynki" jest zwykłym hasłem wyssanym z palca, czy może jednak ma jakieś psychologiczne uzasadnienie? Ma i okazuje, się, że źródło tkwi nie tylko w męskiej psychice, ale również genach!

10 powodów dlaczego mężczyźni wolą blondynki

Choć w dobrym tonie jest nie oceniać ludzi po wyglądzie to życie pokazuje, że to właśnie on ma priorytetowe znaczenie w określeniu atrakcyjności płci przeciwnej. Okazuje się również, że bardzo ważną funkcje spełniają kobiece włosy - mogą być niezwykle ważnym nośnikiem informacji o cechach charakteru i doskonałym wabikiem. W najpopularniejszych kolorach włosów wyróżnić można: blondynki, szatynki, brunetki oraz kobiety o rudych włosach (choć tych naturalnych jest ok.5% populacji). Skoro mamy, aż tak duży wachlarz kolorystyczny, skąd przekonanie, że to właśnie blondynki królują w męskich fantazjach?

Oto kilka najciekawszych teorii dotyczących fenomenu tych słonecznych włosów:

Ciekawostka: choć z założenia "mężczyźni wolą blondynki"  to największe zainteresowanie względem uległości genów zyskają kobiety o rudych włosach. Ich gen można traktować niemal jak  przezroczysty, który przyjmie dowolny kształt w zależności od tego z jakim się połączy, gwarantując przekazanie odpowiednich, męskich genów.

  • Bardzo jasny kolor włosów sprzyja otwartości i swobodzie. Kobiety o włosach koloru blond statystycznie utożsamiane są z osobami frywolnymi, odważnymi, rozrywkowymi, ciut zwariowanymi. W związku z tym, blondynki wydają się bardziej atrakcyjne seksualnie i budzą większe pożądanie.
  • Blond należy do palety kolorów rozjaśniających optycznie twarz, łagodząc jednocześnie rysy twarzy. Z punktu widzenia mężczyzny, subtelne rysy twarzy zwiastują delikatność i uległość, a część mężczyzn tego właśnie szuka.
  • Blond jest synonimem czułości i utożsamiany jest z tęsknotą za dzieciństwem, a więc wszystkim tym co przyjemne i niezobowiązujące.
  • Naturalnie jasne włosy idą zwykle w parze z jasną cerą, na której jak wiemy łatwiej dostrzec oznaki choroby oraz wszelkie emocje jak np. podniecenie czy zainteresowanie.
  • Mężczyźni odczuwają naturalną potrzebę dominacji i przekazania własnych genów potomstwu. Podświadomie wybierają partnerkę, której geny nie zdominują jego genów. Tak własnie jest w przypadku kobiet o jasnych włosach.

Warto wspomnieć, iż blond utożsamiany był z największymi ikonami piękna m.in. Marlin Monroe, która zniewalała mężczyzn urodą i niepodważalnym urokiem osobistym. Co równie ważne, ten wyjątkowy kolor był wykorzystywany również w popularnych bajkach dla dzieci (Kopciuszek, Małgosia, Calineczka) jako synonim dobra i wrażliwości. Dodatkowo jasne włosy kojarzą się z czystością, niewinnością i młodością.

Kolor kobiecych włosów stał się doskonałym wyznacznikiem kobiecej urody i charakteru. Stereotyp blondynki zakłada również niekoniecznie pochlebne cechy łączone z ufnością - naiwność i roztropność, która wynikać mogła z faktu braku przebicia w męskim gronie. Na całe szczęście rola kobiet w społeczeństwie (szczególnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat) uległa diametralnym przemianom, dzięki czemu każda kobieta, niezależnie od koloru włosów, umiejętnie walczy o swoje przekonania i potrzeby, wybierając życiowych partnerów wg. własnych, często wysokich preferencji.

Zobacz także:

Co najczęściej odciąga od nauki?
Fryzura odzwierciedla nasz charakter!
Jak przykleić sztuczne rzęsy - poradnik

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/21.02.2019 10:04
Ja zdecydowanie bardziej wolę brunetki. Są o wiele piękniejsze, urocze. Brunetki są najpiękniejsze
/07.03.2018 15:47
Wolę blondynów ! Panowie o tym kolorze włosów są sexy jak Brad Pitt jak Thor. I ważne minimum 10 centymetrowa długość włosów. Najbardziej obleśni są łysi i łysiejący .
/19.06.2013 06:52
Ja zdecydowanie preferuje blondynki. Są bardziej sexi a zaleznosci - intelekt a kolor włosów - nie dostrzegam :]
POKAŻ KOMENTARZE (3)