Dlaczego warto oddać krew? 7 korzyści!

Wciąż się wahasz? Dowiedz się, dlaczego warto zostać honorowym dawcą krwi – razem z Fundacją Scanmed, organizatorem akcji honorowego krwiodawstwa Krwiecień, wyjaśniamy, co dzięki temu zyskasz!
Zobacz dlaczego warto oddać krew!/fot. Fotolia/Edipresse

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 miesięcy temu
Jestem zasłużonym honorowym dawcą krwi. Na swoim koncie posiadam oddane 20 litrów krwi. Dzisiaj bym nie oddał honorowo ani mililitra krwi, ponieważ krwiodawca dzisiaj nie ma żadnych przywilejów. Do lekarza specjalisty jeśli nie jest się zarejestrowanym w danym dniu można mu odmówić przyjęcia. Większość lekarstw obejmuje opłata 100 %. Chcąc uczestniczyć w zabiegach rehabilitacyjnych muszę tak samo czekać jak inni pacjenci, którzy w swoim życiu nie oddali honorowo ani kropli krwi.Wszędzie gdzie się nie pójdzie do jakiej kol wiek placówki medycznej każdy z pacjentów drze się na Ciebie gdzie się pchasz pomimo tego, że mam prawo skorzystać z obsługi po za kolejnością.Takie są ogromne korzyści z oddawania honorowo krwi. Kończąc zapytam się autora tego artykułu skoro z honorowego krwiodawstwa płyną same korzyści to dlaczego wciąż brakuje krwi? Oraz chętnych do jej oddawania.