Sposoby na ból brzucha wywołany stresem – to proste i skuteczne!

Ból brzucha wywołany stresem to dość uciążliwe objawy. Jak sobie pomóc w sytuacji stresu?
Wioletta Górecka / 04.10.2018 11:30

Ból brzucha i inne dolegliwości ze strony układu trawiennego na tle nerwowym to dość częsta przypadłość. Wskutek stresu często występuje biegunka, zaparcia, skurcze żołądka lub zgaga i wzdęcia. Brzuch jest jednym z najbardziej unerwionych miejsc w ciele człowieka, dlatego w pierwszej kolejności odczuwamy w nim stres.

Sposoby na ból brzucha wywołany stresem

Stres może oddziaływać w różny sposób. Jedni będą cierpieć z powodu biegunki, inni – zaparć. W jeszcze innych przypadkach stres spowoduje zgagę i wzdęcia lub ostry, kłujący ból w okolicach brzucha. Na szczęście na każdą z tych dolegliwości jest sposób!

Jeśli brzuch po prostu boli i nie ma innych objawów, problem pomoże rozwiązać zażycie kropli żołądkowych z pabialginą.

Ból brzucha, któremu towarzyszy biegunka, zniwelujesz zażywając węgiel aktywny.

W przypadku bólu brzucha spowodowanego zaparciami, rozwiązaniem będą preparaty o delikatnym działaniu przeczyszczającym i rozkurczającym jelita.

Na zgagę i wzdęcia pomogą środki przeciwko tym dolegliwościom, na przykład Espumisan.

Zobacz również:
12 najczęstszych przyczyn bólu brzucha!
Ostry ból brzucha może być zwiastunem groźnych chorób! 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.03.2019 01:05
Warto znalezc sposob na odstresowanie sie. Ja swoj znalazłam - strzelnica! Serio daje mi to duzo frajdy no i faktycznie odstresowuje. Jedna z moich ulubionych jest progun - we wroclawiu :)