Niezwykła inicjatywa Fundacji Przyjaciółka i marki Essilor. Dzięki niej poprawimy wzrok dzieci w całej Polsce!

Wzrok ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Dlatego Grupa Essilor we współpracy z Fundacją Przyjaciółka postanowiła o niego zadbać!
Agata Bernaciak / 18.10.2017 13:51

Wzrok ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Dlatego Grupa Essilor we współpracy z Fundacją Przyjaciółka postanowiła uruchomić program „Zobacz lepszą przyszłość”, dzięki któremu w bieżącym roku zdiagnozuje wzrok 4 000 dzieci z domów dziecka w całej Polsce!

Wzrok to zmysł kluczowy dla rozwoju dziecka. 80% wiedzy bodźców z otaczającego świata dociera do nas poprzez narząd wzroku. Tymczasem szacuje się, że 30% dzieci cierpi na problemy ze wzrokiem, co może mieć negatywny wpływ na ich rozwój, osiągnięcia w szkole oraz funkcjonowanie społeczne.

– mówi Sylwia Szarkiewicz, optometrystka.

Równe szanse dla wszystkich

Jedna para okularów może w życiu młodego człowieka bardzo wiele zmienić. To szczególnie ważne w przypadku osób, które mają ograniczone środki finansowe lub utrudniony dostęp do opieki medycznej. Dlatego Grupa Essilor prowadzi projekt „Zobacz lepszą przyszłość” - program profilaktyki wad wzroku najbardziej potrzebujących: podopiecznych domów dziecka.

Jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

 

W 2017 roku pozwoli on zdiagnozować wzrok 4 000 dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 26 lat z 250 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Do przeprowadzenia badań zgłosiło się 100 specjalistów-wolontariuszy. Blisko 1 000 podopiecznych otrzyma nowe okulary.

Do grona partnerów programu dołączyła Fundacja Przyjaciółka - 12 października podpisano porozumienie o współpracy. Grupa Essilor zapowiada kontynuację programu w latach 2018 - 2019 i docelowo chce nim objąć 12 000 podopiecznych domów dziecka i pieczy zastępczej w Polsce.

Ambasadorką programu została projektantka mody Lidia Kalita.

6 milionów osób na świecie już straciło przez nią wzrok. Jak rozpoznać jaskrę?

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)